Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ostatnio były wpisy i znaleziska o programistach, że dużo osób się przekwalifikuje i nie jest to dla każdego. Ja do dziś do tego wracam i się odbijam, w moim przypadku i tak nie można mnie programistą nazwać, gdyż html/css, to w sumie nic. W poprzednim roku jakoś mnie naszło, po zbyt wielu latach przerwy wróciłem do klikania w komputer, starałem się zrobić jakąś stronę wedle dzisiejszych standardów, w tym dokończyłem, to co było już zrobione. U siebie na zadupiu mam jedno miejsce fizycznie znajdujące się i robiące stronki. Poszedłem, pogadaliśmy i tyle. Tera siedzę i oglądam jakiegoś Hindusa jak używa flexa ( ͡° ͜ʖ ͡°), bez kitu, na pewno nie jest to dla każdego. Trzeba by w tym cały czas siedzieć, bo ciągle coś się zmienia i przez ten rok, doszły nowe komendy w CSS, a tak ogólnie to usłyszałem od właściciela, iż "3 lata temu senior, to dzisiejszy junior" i ma to sens. W tamtym roku przeglądałem ogłoszenia na juniorów, oczywiście mowa tutaj cały czas o frontend webdesign i nic ciekawego nie było, początkowa płaca też na tak żałośnie niskim poziomie, że już na początku jest przesiew nie tylko ze względu na wymagane umiejętności, ale też z racji tego, ile lat trzeba klikać w komputer, aby dojść do zadowalających kwot. HTML/CSS/JS + biblioteki i nie wiem, co tam jeszcze, bo niektórzy mają takie wymagania, że musiałem szukać, o co chodzi i to wszystko oczywiście na poziomie biegłym. Ciekaw jestem, ilu osobom rzeczywiście się udaje coś w tej branży zdziałać, ile przestaje, bo nie ukrywajmy... trzeba mieć wiele samozaparcia, żeby np. w czasie wolnym jak ktoś ma pracę, czy coś czymś takim się zajmować. Sam czasem znajduję jakichś gości, co walą strony na tym samym wzorze, tylko grafika się zmienia. Właściciel nawet o tym wspominał, pasja, przychodzą ludzie samouki, co potrafią więcej niż ludzie z papierkiem, czy tacy co przez lata w żaden sposób się nie rozwinęli i robią dokładnie to samo, w ten sam sposób. Fajna rozmowa swoją drogą, od takiego człowieka ze środowiska. Mój projekt mnie przerósł, ale jak by nie patrzeć, wyciągnąłem wnioski z 300 linijek CSSa, w porównaniu do tego co robiłem w szkole, to przeskok jakościowy jest widoczny, ale nijak ma się to do wymagań roku 2023. Pozdrawiam.

#programowanie #informatyka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
@mirko_anonim @arysto2011

Ja nadal nie mogę zrozumieć procesów myslowych osob chcacych sie przebranżowić do IT, ktorzy nie poswieca na risercz doslownie 2 dni, nawet dzien wystarczy zeby przewertowaf oferty dla IT, ze praktycznie dla reacta junior nie ma ofert, a jak są to 1000 cv w tydzień
@mirko_anonim: Poczekaj, poszedłeś do jakiejś kiepskiej firmy gdzie interview było tak jak mówisz, "pogadanką", i starasz się mówić coś o motywacji i samozaparciu? xD
✨️ Autor wpisu (OP): @artysto2011 akurat to moja wina, że tak to odebrałeś, bo wpis chaotyczny. On akurat szuka fullstack deva, do wszystkiego i to akurat odnosiło się do tego ta wzmianka "3 lata temu senior, to junior dziś", bo na html/css się nie kończy, a te nowe komendy, to moje spostrzeżenie i jak widzę, niejedyna zmiana.

@Volantie: daj spokój, wszystko na tym mirko takie wielokrotnie walkowane, ze nawet faq napisalem, a pytania jak byly tak sie pojawiaja ciagle te same az do pożygu. Moze to boty pisza :D