Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracuje w IT i w tym roku udalo mi sie odkladac srednio 12k miesiecznie przy 120 zl/h na B2B (brak kredo, wynajmuje tanio). Zastanawiam sie czy na #emigracja moglbym realnie odkladac istotnie wiecej. Rozwazalem glownie #szwajcaria #niemcy #austria, ale chetnie sie rozeznam w innych krajach. Chetnie poznam wasza perspektywe.

Z moich analiz w #niemcy i #austria brutto zarobie wiecej, ale bym musial placic znacznie wyzsze podatki i sie nie opyla. W #szwajcaria natomiast wydaje sie to mozliwe, bym odkladal troche tysi wiecej (konwertujac na PLN).

Przez odlozone pieniadze rozumiem te ktore ida na jakies inwestycje, ale tez #!$%@? jak np. Gadzety czy podroze.

Ogolnie w Polsce mi wygodnie, ale moja dziewczyna rozwaza emigracje, moglaby za granica lepiej zarabiac (w Polsce zarabia slabo/srednio) i ja chce sie rozeznac czy summa summarum warto.

PS znam niemiecki na B2.

#finanse #pracait #programista15k #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 33
Pracuje w IT i w tym roku udalo mi sie odkladac srednio 12k miesiecznie przy 120 zl/h na B2B


@mirko_anonim: xDDD
120zl/h to 19 200 miesięcznie, minus podatki to 15k na rękę
Dodatkowo jeden miesiąc urlopu niepłatny (bo gdybyś miał płatny = stosunek pracy UoP), wtedy średnia zarobkow z 15k spada do 13 700 gdy pracujesz 11 miesięcy i 1 miesiąc urlopu.

To jak przeżyłeś za 1700zł miesięcznie? xD
@mirko_anonim: Austria sie nie oplaca jesli chodzi o IT. Nie wiem czym sie zajmujesz i jakie masz doswiadczenie ale dla seniora .NET teraz w Wiedniu 82-85k to sufit. Netto dostaniesz z tego jakies 50k, wynajecie sensownego mieszkania to 900Eur z oplatami - sam sobie policz ile Ci zostanie. Ja sam na siebie na zycie musze miec z 700 Eur miesiecznie. MOim zdaniem lepiej siedziec na B2B w Polsce najlepiej z kontraktem
@JudeMason te 900 euro to chyba nieaktualne xd szukam wlansie mieszkania i to 900 euro to się przeważnie pojawia jako podstawa bez ogrzewania i prądu w sensownej lokalizacji za około 50m2..
Rynek trochę zwariował mało co jest dostępnych mieszkań.
@NoName4891: .Net + SQL + React to wiem na pewno bo byli chwile u mnie w zespole. Potem rzucali ich gdzie bylo trzeba wiec inne rzeczy tez trzeba bylo robic wlaczajac w to konfiguracje jakichs systemow z lat 80'tych

Ogolnie na kontrakcie stawki nawet dla QAs sa bardzo dobre niemniej TEORETYCZNIE powinienes pracowac w Österreich. Niemniej nikt nie sprawdza gdzie faktycznie jestes.
@NoName4891: tak, znajomosc niemieckiego obligatoryjna, do tego oni mieli juz wiedze domenowa obcykana. Ogolnie z tego co widze tutaj tez mozna hajs zarobic jak masz marke i znajomosci, ale to pewnie jak wszedzie hehe. Kolega z Wegier to u nas jako QA klepal 70 Euro/h plus mial 2 inne umowy zakladam ze za podobna stawke w tym samym czasie. No ale 20 lat w biznesie robi swoje.

Jak wbic? Nie wiem
@mirko_anonim: W Szwajcarii (Zurych) można liczyć na stawki rzędu 100-140k CHF w zależności od poziomu zaawansowania, na pewno język niemiecki jest tutaj sporym plusem. Wyjątkiem jest Google, gdzie stawki (tj. total comp) są trzykrotnie większe. Niemniej jednak jest to dosyć ciężki kierunek emigracyjny pod kątem integracji oraz, niestety, sytuacji kobiet na rynku pracy (jak rozważasz emigrację z partnerką).