Wpis z mikrobloga

tak bzdury. Lepiej płacić czynsz i czekać na wzrost wartości nieruchomości niż wynająć i zarobić na czynszu i wzroście wartości nieruchomości.


@Chandox: To zdecyduj się, czy bzdury, czy powtarzasz dokładnie to, co ja napisałem xd A jak mi nie wierzysz, to zapytaj dowolnego agenta nieruchomości, ile z nich pustych stoi. I jaki ty czynsz płacisz w nieużywanym mieszkaniu i jak to się ma do rosnącej rdr wartości? Nie masz za to
@lewoprawo:
tak jakby inwestowali w mieszkania przez inflację,
jakby wcześniej nie inwestowali w beton bo nie było inflacji, kurde typie xd to się faktów nie trzyma

zmierz sobie efekt inflacyjny wzrostu cen mieszkań i najmu i zobacz jak to napędzało inflację, spojler, międzynarodowy fundusz walutowy już to policzył

porównaj sobie podatki belkę vs wynajem na ryczałcie i do tego amortyzacja mieszkania, gdzie amortyzacja to wogle XD bo powinno to być księgowanie
dodałbym jeszcze ze ceny wynajmu szybują w górę a wiele mieszkań stoi pusta przez ustawę o ochronie lokatorów


@robertx: przywalić katastralny, to zaraz właściciele najemców zaczną szukać. Ewentualnie jak na rasowych inwestorów przystało znajdą sobie inną, intratną lokatę kapitału. Znajdą, prawda?
Nope, polecam zapoznać się z definicją socialdemokracji i np poczytać sobie o rządach Margaret Thatcher jak by rozwiązać problem mieszkaniowy zrobiła coś podobnego


@Kryspin013: Margaret Theatcher nie jest wyznacznikiem tego czy cos jest liberalne czy nie jest. Liberalne jest nie mieszanie się rządu w sprawę a tutaj rząd się miesza więc nie jest to liberalizm.

No co jeszcze bzdurnego wymyślisz?


Co jeszcze bzdurnego wymyślisz? Ze Friedman się spierdzial więc pierdzenie jest
@robertx: nie no lepiej żeby ameby finansowe namnażały sobie majątek kosztem rynku mieszkaniowego dla kolejnych pokoleń XD.

Pewnie spróbują przerzucić, ale rynek to zweryfikuje. Ważne by kolejnym nie przychodziło do głowy by wolne środki wymieniać na inwestycyjne metry.
Kiedy Ci ludzie się wreszcie nauczą, że żadne dofinansowania do kredytów czy inne wynalazki socjalistyczne nie obniżą cen mieszkań czy najmu.


@andbatros: jak już będzie tragicznie źle. Niedawno oglądałem wywiad z Tomaszem Wróblewskim i tam pada moim zdaniem dosyć ciekawe zdanie - a mianowicie, że rządy wcielają w życie reformy wolnorynkowe i liberalizujące rynek dopiero wtedy, kiedy wszelkie inne metody zawiodły lub się wyczerpały.
@andbatros: Ja nie wiem czego się ludzie spodziewają po takich dopłatach XD co nagle pojawi się na rynku w #!$%@? nowych mieszkań na wynajem? Wynajmujący nagle stwierdzą że jak państwo dopłaca 600zl to oni od siebie obniżą cenę wynajmu o kolejne 600zl? Czy może zwiększy się tylko popyt co przełoży się na wyższe cenyXD
@Kryspin013: Gdzie ja podałem jakiekolwiek rozwiązanie? Stwierdziłem tylko, że lepiej by było, gdyby państwo starało się umocnić gospodarkę(nigdzie nie napisałem, że poprzez dopłaty), a nie dopłacać wszystkim, bo to tylko powoduje wzrost cen.
to nie byl prawdziwy liberalizm bro


@qusqui21: nie każde rozwiązanie tatcher to liberalizm ignorancie. Sypanie hajsem to akurat jest keynesizm a nie liberalizm ale wiem że komuch nie ma podstaw ekonomicznych więc nie zrozumie że to co innego.
nie kazde rozwiazanie stalina to komunizm ignorancie.


@qusqui21: typ nie rozróżnia keynesizmu(który przez wielu ekonomistów jest uznawany za coś wręcz socjaldemokratycznego xD) od liberalizmu i jeszcze porównuje liberalizm do zbrodniczej dyktatury która zamordowała druga w historii ilość ludzi(po komunizmie chińskim) xD sam Keynes był zadeklarowanym SOCJALISTĄ. To powinno zamknąć twoją mordę, to jest pomysł twoich ludzi xD
Liberałowie nie mieli nigdy tak głupich pomysłów bo po prostu nie są za transferami