Wpis z mikrobloga

Środa to najtańszy dzień w „moim” second handzie, więc wybrałem się na zakupy. Sztuka w środy w kosztuje 2 zł. Kupiłem dwie pary cieniejszych spodni jeansowych w jednolitym kolorze, kilka jasnych koszul w jednolitym kolorze (żadnych prążków, kratek, nie), oraz marynarkę w kolorze navy blue niemieckiej marki odzieżowej Stones o składzie ze zdjęcia. 15 rzeczy za 30 złotych zajęło mi do pełna torbę wielokrotnego użytku z duńskiego marketu Netto, która przywiozłem do domu rowerem

#ubrania #moda #secondhand #rower #netto #zakupy #odziez #sroda #tomaszowmazowiecki #lodzkie
Poludnik20 - Środa to najtańszy dzień w „moim” second handzie, więc wybrałem się na z...

źródło: IMG_20231115_131954

Pobierz
  • 18
@programista15cm: chyba pospolity. Bo byłem też w Lidlu i były buty trekingowe za ok 80 złotych (76 lub 78 zł, już nie pamiętam). Wszystkie numery poza moim, a po tych z moim numerem zostały jedynie pudełka. Hipoteza jest taka – bo znając już trochę to miasteczko wiem, że tak się tu robi – że panie pracujace w Lidlu pochowały po prostu dla rodziny może znajomych te buty. Trzy puste pudełka tylko
@Poludnik20: wyciągnęła z pudełka, bo jeśli ktoś z współpraowników, może wyższy rangą zapyta czemu to leży tutaj, to powie, że klienci roznieśli, a jeśli godzieś na zapleczu, to powie że przy kasie zostawione i nie zdążyła odnieść. To są takie ropuchy z mentalnością PRLowską, mimo że czasem nawet 30–letnie.
@Poludnik20: nie widzę ich on–line, wiec może nawet jakaś promocja jednego Lidla. Porządne ciemne buty, z ciemną podeszwą z jakiegoś z tych nowych materiałów – nie znam się za bardzo na tym, ale mam już kilka par z tego materiału i to trwałe, łatwe do czyszczenia, a jednocześnie lekkie jest.
@programista15cm: no za tę torbę rzeczy tej jakości to myślę, że z 3 tysiące kupując nowe. Poza tym nie ma tych marek w Polsce. Jeszcze koszule jako tako, ale marynarka, spodnie... no na pewno nie tutaj, a w Łodzi całą Maufakturę musiałbym przerzucić. Spodziewm się reakcji na o co teraz napiszę, ale trudno. Mój ślad węglowy dzisiejszego ranka był bardzo niski. Jakiś tam był, ale bardzo niski. Inni zostawiają po sobie
@Poludnik20: nie no sluchaj, ja nie hejtuje kupowania w lumpach, tez mi sie zdarzalo. I w zasadzie nie robie tego dalej tylko z jednej przyczyny - bardzo malo tam jest rzeczy nadajacych sie dla mnie, nosze rozmiar M/ 48.

A co do cen nowych rzeczy to sprobuj pod koniec stycznia jak jest wyprzedaz, bo tera to faktycznie 3k by wyszlo
@Poludnik20: nie gryzie ten kardigan ponieważ jest ta wełna czymś tak wyprawiona, że niby jednen materiał a od wewnątrz jest o innym ściegu, drobniejszym i gładszymi i innego koloru. Ale pałacami nie sposób ich rozdzielić. Jedna tkanina.

Mam pod nim tylko bawełniany t-shirt, siedzę w pokoju z zakręconym kaloryferem ponieważ palę i otwieram okno, a jest mi zwyczajnie ciepło u góry...
nie widzę ich on–line, wiec może nawet jakaś promocja jednego Lidla. Porządne ciemne buty, z ciemną podeszwą z jakiegoś z tych nowych materiałów – nie znam się za bardzo na tym, ale mam już kilka par z tego materiału i to trwałe, łatwe do czyszczenia, a jednocześnie lekkie jest.


@Poludnik20: ok 80 złotych w Lidlu. Lekkie, porządne buty.
Poludnik20 - >nie widzę ich on–line, wiec może nawet jakaś promocja jednego Lidla. Po...

źródło: IMG_20231116_112842

Pobierz