Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ludzie bardzo często i szybko zaczynają zdrabniać moje imię, w tym nowo poznani, a ja mam stopień doktora i pełnię funkcje kierownicze :-P Nie wiem skąd im się to bierze, w stopce zawsze podpisuję się dr Piotr XYZ. Zawsze używam pełnej formy imienia. A prawie wszyscy współpracownicy i przełożeni zwracają się do mnie "piotruś", również gdy obok są obcy ludzie.

Hitem dla mnie jest gdy teraz zadzwonił podległy mi zewnętrzny wykonawca projektu, z którym rozmawiałem 3 razy w życiu i w słuchawce słyszę "cześć Piotruś". Od osoby z zewnątrz czegoś takiego się nie spodziewałem. Chociaż w sumie całe życie ludzie moje imię zdrabniali.

Nie mam o to pretensji ani nikogo nie poprawiam bo nie chcę wyjść na kogoś kto ma kija w tyłku. Ale chyba po prostu taką mam urodę (jak i cała moja rodzina) że zbyt młodo wyglądam, mam 30 lat i praktycznie się nie zmieniłem przez ostatnie 5 lat, nie łysieję, mam też długie włosy, ktoś kiedyś powiedział że wyglądam jak aniołek (xd).

W sumie jest to miłe, wszyscy się do mnie uśmiechają, ja też to odwzajemniam, ale myślałem że po trzydziestce, po doktoracie stanę się "poważniejszym panem". Zawodowo zmieniło się bardzo dużo, pełnię dużo ważniejsze funkcje, zarabiam dużo więcej. Ale w relacjach nic się nie zmieniło. A mam kolegów o kilka lat starszych, u których wyraźnie widziałem tranzycję z młodziaka do "starucha" - ale oni mają zakola i parę siwych włosów, przybrali na wadze, zaczęli chodzić w marynarkach i kompletnie zmienił im się wizerunek. Wtedy ktoś taki samą swoją aparycją wzbudza respekt lub przynajmniej jego pozory. Ja ze względu na inny typ urody mam wrażenie że nigdy tak naprawdę nie wydoroślałem.

#praca #kariera #niebieskiepaski #pracbaza #wykop30plus



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim: Do mnie zdrobniale zwracają się tylko kobiety, nie wyobrażam sobie żeby jakiś męski znajomy mnie tak nazwał a co dopiero ktoś z roboty XD Dziwne w #!$%@?. IMO uroda tu nie ma nic do rzeczy po prostu nie wzbudzasz respektu najwyraźniej. Pretty boy też może wzbudzać respekt sposobem bycia. Nie wiem może wyjeb kogoś z roboty żeby zaczęli się bać
@mirko_anonim: Chłopie ogarnij się. Z jednej strony nie chcesz wspomnieć ludziom, żeby nie mówili do Ciebie zdrobniale bo nie chcesz wyjść na sztywnego, a z drugiej dopisujesz sobie dr w stopce?
@mirko_anonim: Witam mam na imię Piotr i spotykam się z tym samym tj zdrobnieniem mojego imienia choć wcale nie wyglądam na Piotrusia a bardziej na Piotwora.

To chyba wina tego imienia, co nie zmienia faktu że mi się to imie podoba i bym go nie zamienił na jakiegoś Filipa czy innego Macieja.

Piotr czyli skała. Lubię to biblijne porównanie, zawsze o nim pamiętam jak chce mi się płakać ( ͡°
@mirko_anonim Piotruś? Nikt tak do mnie nie mówi poza moją 87-letnią babcią. Właśnie imię Piotr ma taką super zaletę, że w przeciwieństwie do wielu innych, ma formę pośrednią między poważną, formalną (Piotr) a zdrobniałą (Piotruś) a jest nią Piotrek. I tak prawie wszyscy się do mnie zwracają. Z wyjątkiem jednego kolegi, który zawsze mówi "Piotrze" i żony, która mówi jeszcze inaczej ;)