Wpis z mikrobloga

@ReprezentujeJP: Z alkoholizmem potwierdzam, wszyscy chleją. Ale często mam wrażenie jak stąd wyjadę, że większość wiosek jest jest dużo większym zadupiem. Tutaj wszędzie sklepy, stacje, dobre drogi, nowe domy rosną jak grzyby po deszczu itp.
@ReprezentujeJP: No to chyba nie widziales innych czesci polski jesli uwazasz ze okolice limanowej to wicha i zadupie - juz same walory turystyyczne, sam myslalem zeby kupic w okolicy dzialke ale ceny sa czasem wrecz kosmiczne
Zapraszam Panów ekspertów do Ochotnicy albo na Zalesie to się Panowie przekonają ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ReprezentujeJP: mowa też jest o Nowym Sącz, a w Sączu gadają normalnie, mam też znajomych właśnie z rejonów wymienionych przez ciebie i też nie posługują się gwarą, ale może dlatego, że to młodsze pokolenie
@Lomana_LuaLua: Apropo Wiśniowskiego to może to robić, ponieważ nie ma pociągu ekspresu do Krakowa, który by mógł wyrównać sytuację ludzi. Oczywiście najbogatsi ludzie lobbują za tym, by takich rozwiązań komunikacyjnych nie budować. Teraz jeszcze lewica #!$%@? ostro z samochodami by ich całkowicie wykluczyć komunikacyjnie i w końcu będą razem w kółku tańczyć ze swoimi przyjacielami milionerami.
@Daronk: @jempierozki Odnoszę się do komentarza kolegi który pracował ludźmi z budowy z tych rejonów. I nie chodzi faktycznie o mieszkańców samego Sączą czy Limanowej ale z reguły jak komuś tłumacze skąd jestem to nie mówię nazwy „#!$%@? Wielka” albo „Tylmanowa” tylko Limanowa albo Sącz. I tak, u nas są też ludzie którzy posługują się normalną polszczyzną ¯\(ツ)/¯
@m4kb0l Nowy Sącz prawdopodobnie nigdy nie dostanie dostępu do drogi ekspresowej i będzie największym miastem w Polsce z pośród wszystkich dużych polskich miast, które nie będzie miało dostępu do drogi tej klasy.

Jedyne co dostanie to podwyższenie drogi DK75 z Nowego Sącza do Brzeska do klasy GP tzw. Sadeczanki, łącznika do autostrady A4, co jest ledwo namiastką szybkiej drogi. Namiastką ponieważ ta droga będzie drogą co prawda o dwóch pasach ruchu w
derek25 - @m4kb0l Nowy Sącz prawdopodobnie nigdy nie dostanie dostępu do drogi ekspre...
Głęboka małopolska, niski poziom edukacji, żadnych perspektyw rozwojowej pracy w okolicy (oprócz wyjazdu do KRK), posługiwanie się gwarą i wysoki odsetek alkoholików to jest zabójcza mieszanka


@ReprezentujeJP:

A to dopiero przedmieścia Londynu
:-)

Gx