Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirasy jak to jest z tymi dniami wolnymi po urodzeniu dziecka? Co dokładnie mi się należy jako facetowi? Pewnie w tym miesiącu urodzi mi się pierwsze dziecko i kompletnie nie mam w tym doświadczenia. Szukałem w internecie i tam piszą że 2 tygodnie wolnego po urodzeniu dziecka. A w robocie coś gadają że 30 dni BO TO SIĘ ZMIENIŁO I OD TERAZ 30 DNI JEST

Ale tego nigdzie nie piszą

Jak kto w końcu jest, co mi się należy?
#rodzicielstwo #pytanie #praca #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 2 tygodnie + 2 dni urlopu okolicznościowego na narodziny dziecka. Od tego roku masz też możliwość przeniesienia z matki części urlopu macierzyńskiego/rodzicielskiego, ale w tym temacie jeszcze nie gmerałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim tak jak ktoś skomentował wyżej- 2 dni urlopu okolicznościowego, 2 tygodnie urlopu ojcowskiego (można podzielić na dwie części i wykorzystać po tygodniu) i 9 tygodni rodzicielskiego (też można korzystać w częściach). Wniosek na ojcowski składasz najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem urlopu, a rodzicielski 21 dni przed. Aha, w tym roku się zmieniło i masz rok na wykorzystanie urlopu ojcowskiego, wcześniej były dwa lata. To chyba wszystko z takich najważniejszych kwestii. ;)
  • Odpowiedz