Wpis z mikrobloga

Jak patrzę na komunikację miejską w tym mieście to mnie skręca. Środek województwa a oni puszczają dwa busy na godzinę. A niech mi ktoś z zadupia napiszę że on ma hurt durr jednego PKS na 5 h. No masz i co z tego? I co w związku z tym? To wasz problem. To tak jakbym i teraz jakiś hindus napisał że on to ma #!$%@? gownem ganges a musi się tam myć. No i co ja mam niby zrobić z tą informacją? Myć się w Rawie w ramach solidarnosci?. Wracając do mojego miasta jak masz tak rzadkie połączenia to tracisz czas, wszystkie przesiadki ci się o obsuwają z dojazdu zajmującego 1 h robi się dojazd 1,5 h. Zamiast wyjść z domu i działać to w sumie pozostaje ci pisanie wysrywu na wykopie bo nic pożytecznego nie zrobisz. Bus pasów tu nie ma. Jak jest ogarnięty kierowca to kombinuje i jedzie jak się da żeby nie stać w tych korkach ale za każdym razem ryzykuję mandatem. Na Sokolskiej auta stoją jak chcą na przystanku bo im tak wygodnie do lewoskrętu a ty se stój i czekaj na autobus co nie może wjechać na przystanek. Miasto to wie ale ma to w dupie woli robić działania pozorowane jak drogę rowerową na chorzowskiej która nota bene zaraz będą ściągać i robić od nowa bo spece ją tak zrobiły że miesiąc po oddaniu już są dziury xd Inne miasta nie lepsze. Komunikacja miejska w #gliwice to już totalnie ssie. Od znajomych wiem że 80% busów jedzie na CP a inne miejsca mają jednego busa na godzinę o ile w ogóle. Rowerów miejskich brak. Bus do #katowice mają jeden. Do tego pociąg co kosztuję dwa razy drożej od busa i jedzie raz na godzinę. Jak ma to przekonać ludzi zeby nie kupowali gruza z czystej desperacji byle się nie #!$%@?ć?
  • 12