Wpis z mikrobloga

Żegnajcie grupy, witajcie tagi - zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszymi zmianami :-)

#mikroreklama
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Widać, że allegro wykupiło Wykop, bo ciągle jakieś aktualizacje, dokładnie jak na allegro, co więcej tak samo jak na allegro nikomu one się nie podobają. Grunt, że właścicielowi się podoba..
  • Odpowiedz
@wykop @dstranz:

- Widzę, że zostało ograniczenie znaków przy dodawaniu tagów. Trochę bez sensu, proponuję zmienić na ograniczenie ilości tagów (20?).

- Guzik dodania tagu do czarnej listy w tym samym miejscu, gdzie
  • Odpowiedz
@wykop @dstranz: @maciejkiner

- Wyobrażałem sobie to jako społecznościowe. Sytuacja, w której znalezisko jest otagowane tak, jak często nieporadnie zrobi to dodający i nie ma żadnego mechanizmu (jakim były grupy nieoficjalne), by tę sytuację poprawić jest nieszczególna. Do tego taka możliwość nieoficjalnie istnieje - mogę wrzucić linka na mikrobloga ze swoimi tagami. Jest to upierdliwe, o wiele bardziej niż dodanie do grupy jednym kliknięciem, ale się da. Skoro
  • Odpowiedz
@wykop @dstranz: @maciejkiner

- Sugerowanie tagów przy dodawaniu znaleziska na podstawie jakichś słów kluczowych, a nie tylko zawsze ten sam standard. Choćby tego algorytmu, którym identyfikujecie powiązane tagi i wykorzystywać dodane już tagi i popularne tagi.

- Jakieś słownikowe rozpoznawanie odmian tagów np. żebym nie musiał zapisywać się tagów robot, roboty, robotyka, kosmos, kosmiczne etc.
  • Odpowiedz
@Ardai: Ograniczenie znaków pewnie do 256 ? Zgaduje że wynika to z użytego rozszerzenia silnika wyszukiwania OS 1.1, który ma takie ograniczenia. W końcu mówili, że po przejęciu przez Allegro zaczną poprawiać wyszukiwarkę :)
  • Odpowiedz
@wykop @dstranz: @maciejkiner

- Przy dodawaniu tagów do czarnej listy raczej niepotrzebne jest ręczne dodawanie hashtagu.

- Przydałaby się lista ze wszystkimi tagami, powiedzmy uporządkowana po najpopularniejszych,
  • Odpowiedz
@Ardai:

Widzę, że zostało ograniczenie znaków przy dodawaniu tagów. Trochę bez sensu, proponuję zmienić na ograniczenie ilości tagów (20?).


Rozważymy
  • Odpowiedz
@Ardai: A widzisz, może to 256 znaków na wszystkie tagi oddzielone spacją, a na pojedynczy 60, czyli wychodziło by max 4 tagi o maksymalnej ilości znaków. Mogę się mylić oczywiście ;P
  • Odpowiedz
@dstranz: @maciejkiner: nie o takie tagi walczyliśmy :(

obiecaliście, że gdy wprowadzicie tagi, wtedy każdy będzie mógł sobie otagować dane znalezisko, żeby mógł je później bez problemu znaleźć.

wiem, że są Ulubione/Listy, ale w tym przypadku trzeba specjalnie tworzyć nową Liste żeby pasowały do niej odpowiednie znaleziska.

poza tym, często ci co dodają znaleziska nie potrafią wstawić odpowiednich tagów, więc burdel będzie jeszcze większy.
  • Odpowiedz
@wykop: Haha, brawo, naprawdę. Rozmawiałem nawet na ten temat ostatnio z Maciejem ile dobrego zrobiły dla wykopu grupy prywatne i cisza, aż tu nagle bomba bez ostrzeżenia. @m__b - wiadomo, że to musiał być Twój pomysł. Masz w dupie kilkudziesięciu najbardziej aktywnych użytkowników, którzy w tych grupach napisali tysiące postów, by ratować Twój serwis przed zalewem wielkiej fali gówna, informacji nieprawdziwych, manipulacji i duplikatów? Pewnie nawet o tym nie
  • Odpowiedz