Wpis z mikrobloga

Brzydzi mnie 11 listopada. A ściślej: brzydzi mnie to jak wygląda jego świętowanie. Rok do roku w Warszawie odbywa się zjazd międzynarodówki nacjonalistycznej, gdzie obok polskich narodowców z mordą troglodyty co roku maszerują włoscy, słowaccy i węgierscy faszyści. Co roku z czoła marszu padają hasła o żydach, gejach i złej Unii Europejskiej. Co roku głównym przesłaniem marszu jest to, że może i Polska jest niepodległa, ale zaraz przyjdą złe żydy z Unii z Tuskiem na czele i nam tę niepodległość zabiorą. A teraz będzie jeszcze gorzej, bo nie muszą przypominać na pasku kogo jest Bąkiewicz.

Dlatego tak bardzo doceniam i tęsknię za próbą zmiany sposobu świętowania przez prezydenta Komorowskiego. Z kibolsko-wrzeszczącego na wesoły, piknikowy i uśmiechnięty. Zamiast przy okazji świętowania każdego zwycięstwa przede wszystkim podkreślać ofiary i porażki, tam stawiano na uśmiech, zabawę i wspólnotę.

Tęsknię za Czekoladowym Orłem. Chciałbym, żeby wszystkie imprezy okolicznościowe tak wyglądały. Była to odważna i słuszna próba ucywilizowania narodowego podejścia do celebracji państwowych świąt. Zmiana dobra i szlachetna. I jak wszystko co dobre i szlachetne, zaszczuta przez prawicę.

#11listopada #neuropa #4konserwy #marszniepodleglosci #bekazprawakow #bekazpolakow #bekazpisu
Pobierz Majk_ - Brzydzi mnie 11 listopada. A ściślej: brzydzi mnie to jak wygląda jego święto...
źródło: 0002A0KZVR5HX9HQ-C321-F4
  • 140
@423frewq4f23 jedna z najważniejszych przyczyn dlaczego PiS przegral teraz wybory? Jedno z najważniejszych założeń nowej koalicji w nadchodzącym rządzie? Nawet kłamca morawiecki uznał że to był błąd. Ale dla wykopka siedzącego na #!$%@? i srającego żarem w internecie to oczywiście nic xD
@423frewq4f23: chłopie jak masz możliwość to się wybierz na taki MN i zobaczysz że zdecydowana większość nawet nie wie kto jest organizatorem i ma to w dupie. Dla większość liczy się tylko przemarsz z biało-czerwoną flagą. Nie dorobisz tam ideologi bo nagle by się okazało że mamy w Polsce faszystowskie ugrupowania z mega poparciem politycznym a ostatnie wybory pokazały coś zgoła innego. Wcale bym się nie zdziwił gdyby duże gro uczestników
@423frewq4f23: no widzisz protest kobiet zakończył się porażka a MN kwitnie z roku na rok. Wiesz dlaczego? Bo ludzie biorący w nim udział mają w dupie organizatorów, oni tam idą dla idei w przeciwieństwie do SK
@Majk_: Każdy widzi w tym co chce, prawdą historyczną jest powrót niepodległości w tym dniu. Możesz świętować lub brzydzić się tym dniem, jesteśmy domem dla różnych ludzi, póki nie zaczniesz występować przeciw nam.
bogactwem i możliwościami rozwoju osobistego. Gdybym miał wybór to wolałbym przeżyć te 17 czy ileś lat w USA i zdechnąć w strzelaninie w szkole niż żyć 100 lat w p0lsce


@MIREK_FAJFUS: Jak urodzisz się w bogatszej rodzinie to owszem. Gorzej jak przyjdzie urodzić się w zwykłej rodzinie robotniczej. Wtedy bez bycia w wąskim gronie najlepszych uczniów nie zaznasz edukacji wyższej albo na start dorosłości dostaniesz kilkadziesiąt tysięcy dolarów zadłużenia by spłacić
@Majk_: dwa pytania

1. Dlaczego środowiska które mają taki ból tyłka o marsz, nie zorganizują swojego w innym mieście lub na drugim brzegu Wisły?
2. Dlaczego środowiska które mają taki ból tyłka nie organizowały wcześniej tak hucznego marszu na którym każdy by mógł świętować?
@Majk_: Trochę bredzisz. w 2018 specjalnie pojechałem na marsz, bo była to setna rocznica i byłem tak zajebiście zadowolony... ludzie byli mega fajnie nastawieni, mogłem pogadać z każdym, z kim chciałem i wszyscy mieli podobne podejście. Nie widziałem ani jednego incydentu, czy politycznego baneru...
W marszu nie chodzi o medialne pokazy, a o wspólnotę. Żeby każdy widział, że jesteśmy jednym narodem.