Wpis z mikrobloga

da się, kup sobie maszynę i rób na swój rachunek ;-)


@Jankojaneczko93: A wiesz, że to moje marzenie, mimo że kiedyś przeszedłem z obróbki skrawaniem do game devu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chętnie bym coś pofrezował dla siebie, a nie dla złodzieja janusza, bo sama robota jest fajna, ale branża jest przeżarta januszostwem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Salomonthekrol: BTW. Hej, jakim narzędziem mogę zmierzyć głębokość zagłębienia(rowku na uszczelkę) w tulei? Są do tego jakieś narzędzia. Zwykła suwmiarka nie zmieści się. Widzę u Ciebie coś takiego jak suwmiarka mitutoyo. Da radę tym zmierzyć? Gdzie coś takiego kupie? Od siebie dodam że nie wyobrażam sobie roboty w rolnictwie bez dobrego tokarza w wiosce.
  • Odpowiedz
  • 2
@rafal-paszkowski rozumiem że głębokościomierz suwmiarki się nie mieści? Jeśli średnica na to pozwala to wyzeruj się na suwmiarce na tulei a później zmierz rowek. Jak suwmiarka za mała to możesz ewentualnie zmierzyć jakiś wałek który wejdzie do rowka i od niego mierzyć. Są jeszcze czujniki zegarowe i nie tylko. Ogólnie opcji jest mnogo
  • Odpowiedz
@Salomonthekrol: Jak jesteś operatorem cnc to raczej nie ma co płakać robie 4 lata jako frezarz i śmiało mogę stwierdzić że jest to super opcja dla ludzi ceniących rozwój . Przez 3 lata dłubałem w jednej firmie aż do momentu gdy już nie było niczego co mogę się nauczyć i zwiększyć swoje kwalifikacje. Stawki od 600 do 900 euro tygodniowo , na kołchoz raczej powinni narzekać ludzie robiący za minimalną na
  • Odpowiedz
Opowiedz mi o tym, jak sobie wyobrażasz świat bez obróbki skrawaniem? Części do wszystkiego przylecą z kosmosu?


@kptDoopa: A o czymś takim jak CNC słyszałeś geniuszu? Możesz albo używać mniej skomplikowanych maszyn, wymagających większych kwalifikacji albo bardziej skomplikowanych maszyn gdzie zazwyczaj wystarczy krótkie przeszkolenie.

Jeżeli kołchoz używa czegoś, co jest tańsze, to znaczy, że kapitał na ludzi też będzie oszczędzał.

Tak się dzisiaj skrawa, a nie #!$%@? jakimś prlowskim sprzętem xD
WalesakEuropejski - >Opowiedz mi o tym, jak sobie wyobrażasz świat bez obróbki skrawa...

źródło: tokarka-cnc-500x8501000

Pobierz
  • Odpowiedz