Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi ale tak szczerze, jak to możliwe że na PO uzyskała 1/3 głosów. Pewnie wśród łykopków są też głosujący na PO. Powiedzcie mi, ale tak szczerze, jak to jest głosować za opcją anty-polską i pro-niemiecką? Wy jesteście tego świadomi czy tak nieświadomie zagłosowaliście za opcją niemiecką? Proszę o szczere wypowiedzi, jestem ciekawy waszego toku rozumowania.

#po #wybory #pis #konfederacja #4konserwy #neuropa #polityka
  • 101
@Ilawa I ty tak poważnie myślisz, że PO podniesie standard życia? XD
To trzeba być totalnie odciętym od bazy, żeby wierzyć w bajki Rudego zakłamańca.
Jedyne co będziemy mieli z zachodu to imigrantów z Afryki i Azji.
to jest niewiarygodne, jak przekaz rodem z TVP można przeintelektualizować i upchnąć przez różne kanały komunikacji, żeby wyszedł taki produkt jak ty. Tak, Tusk na niemieckiej smyczy, yaba yaba yaba.


Czy nocny najazd na siedzibę wywiadu NATO albo wyjawienie z dnia na dzień swoich agentów, niektórych cały czas czynnych(!) to jest trzeciorzędna sprawa? Ty siebie czytasz? Przecież to się do dziś odbija na tym jak traktują nas sojusznicy. Jesteśmy ślepi i głusi.
oczywiście, że chodzi Ci o plemienną nienawiść bo gadasz o jakiejś Mosbacher, kiedy ważą się losy państwa xD


@giga_jablecznik: Oczywiście, bo całe clue tej sprawy jest takie, że USA nawet za Trumpa, któremu pis złożył ni mniej ni więcej - hołd lenny, nie traktowało nas jako partnera, a jako podnóżek. Umyślnie to ignorujesz, oboje wiemy dlaczego. "jakaś" Mosbacher to tylko ambasador USA, dosłownie szef misji dyplomatycznej pierwszej klasy, reprezentujący wprost USA.
@Quzin: ja kierowałem się tym że wolę pracować i mieć z tego pieniądze niż pracować i oddawać pieniądze na takich "Polaków jak Ty Opie"
Kierowałem się też tym że nie podoba mi się fanatyzm narodowo religijny, doprowadzenie naszego państwa do momentu w którym nic nie mamy oprócz dotacji z unii, i ostatecznie przeraża mnie wizja wyjścia z unii gdyż pamiętam jak było źle gdy byliśmy poza Unią, tylko naprawdę nierozgarnięci Polacy
ja kierowałem się tym że wolę pracować i mieć z tego pieniądze niż pracować i oddawać pieniądze na takich "Polaków jak Ty Opie"


@Hethrir: dzięki za odpowiedź. Jako jeden z niewielu faktycznie wytłumaczyłeś mi swoją perspektywę w sposób nawet umiarkowanie kulturalny. Nie podzielam twoich poglądów ale rozumiem.
@Quzin: jeśli poczułeś się urażony "Polakami takimi jak Ty" to nie miałem takiego zamiaru, chodziło mi o wyborców partii dotychczas będącej przy władzy, która stworzyła chociażby fundusz solidarnościowy z którego niepełnosprawnym i ich opiekunom zostało wypłacone 1/10 a resztę przejadły rządy partii która ma się za katolicką i ja to rozumiem przykladem byla Matka Teresa która znikomy procent z danin przekazywała na cel w jakim te pieniądze były wpłacane a resztę
Powiedzcie mi, ale tak szczerze, jak to jest głosować za opcją anty-polską i pro-niemiecką?


@Quzin: jak Niemcy przejma Polske to bede mogl wrocic do domu i nadal zyc w cywilizownym kraju.
Oczywiście, bo całe clue tej sprawy jest takie, że USA nawet za Trumpa, któremu pis złożył ni mniej ni więcej - hołd lenny, nie traktowało nas jako partnera, a jako podnóżek. Umyślnie to ignorujesz, oboje wiemy dlaczego. "jakaś" Mosbacher to tylko ambasador USA, dosłownie szef misji dyplomatycznej pierwszej klasy, reprezentujący wprost USA. Czy ty wstydu nie masz pisząc takie bzdury?


@Wadowicki_zawadiaka: clue sprawy jest takie, że tylko partnerstwo z USA daje
@Ilawa Życie dobre u Niemców jest dla Niemców, dla Pana panie Areczku jest #!$%@? od rana do zmroku za 1/4 stawki Niemca i żarcie w Lidlu za 1,5 tego co Hans płaci. Dał byś sąsiadowi zarządzać swoim życiem? Nikt ci tak dobrze nie zrobi jak sąsiad przecie, tylko my jacyś dziwni jesteśmy , od zaborów , przez WW2 nie chcemy tej dobroci sąsiedzkiej. Ale to się właśnie zmienia.
@panKrzysztofKrawczyk szczerze mówiąc jeżeli przyjrzysz się polityce zagranicznej USA to może zauważysz, że niezależnie kto rządzi i co mówi prezydent USA ich polityka idzie ciągle w tym samym kierunku. Przecież z Bidenem elegancko się dogadaliśmy.
@jarzyn86: dlatego Trump mówił, że chciałby się kumplować z Rosją, a Biden był temu przeciwny. Dlatego też po 2 dekadach Trump wycofał nagle wojska z Afganistanu destabilizując dotychczasowy ład w państwie. Ewakuacja obywateli zachodniego świata, a lokalsi łapali się kół samolotu, żeby mieć szansę uciec z kraju. Dlatego Trump chciał współpracować z Chinami, a Biden wzmacnia bazy wojskowe w pobliżu Tajwanu z zamiarem wkroczenia w konflikt z Chinami.