Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi ale tak szczerze, jak to możliwe że na PO uzyskała 1/3 głosów. Pewnie wśród łykopków są też głosujący na PO. Powiedzcie mi, ale tak szczerze, jak to jest głosować za opcją anty-polską i pro-niemiecką? Wy jesteście tego świadomi czy tak nieświadomie zagłosowaliście za opcją niemiecką? Proszę o szczere wypowiedzi, jestem ciekawy waszego toku rozumowania.

#po #wybory #pis #konfederacja #4konserwy #neuropa #polityka
  • 101
@giga_jablecznik: zielonka mi tu pisze o politycznych trollach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Amerykanie jeśli będą chcieli to dogadają się z dowolnym rządem (co już z resztą pokazali, kiedy Biden spotkał się z Trzaskowskim zamiast Adriana, a pół roku temu - z Tuskiem), szczególnie ze względu na wojnę na Ukrainie. Za to PiSowców
Amerykanie jeśli będą chcieli to dogadają się z dowolnym rządem (co już z resztą pokazali, kiedy Biden spotkał się z Trzaskowskim zamiast Adriana, a pół roku temu - z Tuskiem), szczególnie ze względu na wojnę na Ukrainie. Za to PiSowców mają słusznie za bandę idiotów którymi można pomiatać, przypomnę panią ambasador Georgette Mosbacher, która tyrała premiera (!) za ataki na TVN. Albo, z drugiej strony, jak traktować poważnie partnera, który ma ruskiego
opcją anty-polską i pro-niemiecką


@Quzin: opcja proniemiecka to opcja propolska. To nasz największy sąsiad, największa gospodarka w regionie. Za czasów PiSu wymiana handlowa z niemcami rosła co roku. Realpolitik a nie jakieś bogoojczyźniane hasełka. Na szczęście PiS niemców nienawidził tylko deklaratywnie.
co emigrować skoro możemy sobie w Polsce zrobić życie dobre jak u Niemców ?


@Ilawa: jesteś głupi czy udajesz? To, ze ktoś działa na korzyść nie Niemiec nie sprawi, ze będziesz żyć jak Niemiec a sprawi jedynie to, ze będziesz niewolnikiem Niemca. Będziesz pracował za grosze w fabrykach VW, BSH itd. a dzięki UE Niemcy nie zapłacą w Polsce żadnych podrostków za sprzedaż wyproduktowanych tutaj dóbr.
@giga_jablecznik: to jest niewiarygodne, jak przekaz rodem z TVP można przeintelektualizować i upchnąć przez różne kanały komunikacji, żeby wyszedł taki produkt jak ty. Tak, Tusk na niemieckiej smyczy, yaba yaba yaba.

Czy nocny najazd na siedzibę wywiadu NATO albo wyjawienie z dnia na dzień swoich agentów, niektórych cały czas czynnych(!) to jest trzeciorzędna sprawa? Ty siebie czytasz? Przecież to się do dziś odbija na tym jak traktują nas sojusznicy. Jesteśmy ślepi
najgorzej że zaoraja CPK gdy Okęcia już nie da sie rozbudować bo jest otoczone zabudową, a Okęcie już dawno ma wykorzystana w pełni przepustowość


a ludzie mówili że PiS taki zły, przynajmniej mielibyśmy własną inwestycje która się zwróci w kilka lat i zacznie zarabiać, no a tak to będziemy mieć lotnisko w Berlinie


@nad__czlowiek: xDD Bo w telewizji tak powiedzieli? xD