Wpis z mikrobloga

Miruny, jak teraz stoją u Was akcje Jacka Bartosiaka? Szanujecie, szkalujecie? Osobiście od dawna typa nie słucham; z początku mnie ujął charyzmą, ale jak trochę posłuchałem to mam wrażenie, że 50% jego wypowiedzi to buzzwordy, 40% to dramatyczne "ład konstruktywistyczny upada. Świat jednobiegunowy się kończy", a 10% to jakaś inna treść. Your opinion?

#geopolityka #bartosiak #wolski #napierala #wojczal #wojna
MajorMajor - Miruny, jak teraz stoją u Was akcje Jacka Bartosiaka? Szanujecie, szkalu...

źródło: jb

Pobierz
  • 20
@MajorMajor: Na pewno minusem jest to, że w zasadzie w kółko gada to samo ale to nie jego wina skoro go zapraszają cały czas i pytają o to samo. Była na niego nagonka na początku wojny na Ukrainie gdy okazalo sie ze Ukraina odpiera Ruskich przed którymi tak straszył Bartosiak ale dzisiaj z perspektywy czasu wychodzi na to, że to on miał racje a nie "chłopaki od śrubek w czołgach", które
@MajorMajor: biznesowo go szanuje (kreatywny potrafi byc jak na bylego prezesa spolki skarbu panstwa, teraz jakas gierke wydaje, wyglada to ciekawie), to taki stanowski geopolityki (razem z zychowiczem), ale jest wtorny do georga friedmana, w koncu wypromowal friedmanowskie buzzwordy jak to celnie wypunktowal nasz niedohabilitowany pupil, ma rozpisane 50 scenariuszy i niczego przenikliwego sie nie dowiesz, przestrzelil z konfliktem usa-chiny, bo to nie bedzie ani konflikt wojenny, ani nawet zamrozona zimna
dla mnie dyskwalifikuje jego organizacje to, ze zainteresowali sie znalezieniem ludzi decyzyjnych w wojsku i w rzadzie, widac ma/mial cos do przepchniecia, co kwalifikuje go jako lobbyste ewentualnie agenta wplywu - tak jakby zrobili ta cala akcje zeby znalezc w kraju tych ludzi ktorzy doradzaja lub decyduja, a tego w dzialalnoscia think tankow nie pojmuje.
zrobili i dalej robia duzo roboty upowszechniajacej wiedze i swiadomosc, to sie podoba, ale z drugiej strony
@MajorMajor: nie słucham, ale ogólnie tak 50/50. Wielki minus za buzzwordziakowanie, te wszystkie wieże, cuda niewidy to kpina. Irytuje mnie też maniera kim to ja nie jestem. Szanuję za zwracanie uwagi na polskie wady, no i przebojowość.