Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#dzieci #rodzina #zwiazki

Jestem w wieloletnim związku z różową. Nie wiem czy stać nas na dziecko. Ja 34 ona 33lvl, oszczędności niewiele, nieco ponad 100 tys. Mieszkamy małym mieście i pracujemy zdalnie. Obecnie mieszkamy z rodzicami w wyremontowanym przez nas domu (remont pochłonął dużo, bo prawie 200 tys.). Na dziecko tutaj nie ma warunków (mało miejsca, dom nie jest przepisany na nas), musielibyśmy brać kredyt. Ona zarobki 5 tys. Ja 8 tys. Oboje korposzczurki. Czy mając takie średnie warunki, decydowalibyście się na dziecko? Chodzi o to, że musielibyśmy się wiązać w kredyt na jakieś 600 tys. PLN, żeby kupić lub wybudować jakiś sensowny dom. Z drugiej strony młodsi nie będziemy i zanim odłożymy sensowne pieniądze, to będzie już za późno na rodzinę. Ciekaw jestem waszego zdania i waszych konkretnych przypadków.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 61
@mirko_anonim:

co za odkleja, aż nie wieżę że to nie bait xD

miej DOM, nie mieszkanie

13k dochodu w gospodarstwie

100k oszczedności


dosłownie lepsze warunki na produkcje dzieci niż 95% osób, które dzieci aktualnie ma albo kiedykolwiek miało

po prostu szukasz usprawiedliwienia, bo się boisz mini piekiełka, które będziesz miał po spłodzeniu potomka. Żyjcie dalej bez celu, odkładajcie kasę na pałac do rodzenia dzieci, powodzenia!
Anonim (nie OP): Robiliście remont bez przepisania?... Jeszcze powiedz, że masz rodzeństwo. Nawet jesli masz chociażby jedną siostrę, Twoi rodzice zemrą to będziesz musiał jej połowę wartości domu zapłacić żeby w nim zostać.

A tak ogolnie to... Beznajdziejny bait.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
@Neko-chan51:

A poza tym za 600 tys, to możesz sobie klitkę wybudować, a nie dom


Nie wiem po co takie dyrdymały wypisujesz? jestem na etapie budowy domu i za 900k do wprowadzenia bedziemy mieli 270mkw takze nic nie wiesz o aktualnych kosztach budowy. wykop swoje, a zycie swoje.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest kilku mirkow na wykopie co sie tez buduja i maja podobne wyceny do mnie. Majstry