Wpis z mikrobloga

Mirki z #programista15k na #b2b - jaki macie termin płatności faktur?
W januszeksie w którym przez chwilę robiłem gości nawijał makaron, że wszędzie jest 30 xD zanim zmieniłem kontrahenta to zrobiłem badanie rynku i raczej standardem jest <=14 dni.
A Wy jakie macie doświadczenia?
  • 32
  • Odpowiedz
@OrgStJones: zgodnie z umową mam 14 dni od wystawienia faktury, ale w praktyce nigdy nie czekałem dłużej niż 2-3 dni. Czasem przelew jest nawet tego samego dnia.
Do końca miesiąca raportuję godziny, w ciągu tygodnia jest akceptacja i kwota do faktury. Rzadko się zdarza, żebym dziesiątego nie miał na koncie kasy za poprzedni miesiąc.
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: nie można, chyba że do faktury dodasz też usługi z listopada. Data sprzedaży na fakturze to ostatni dzień świadczenia usług które obejmuje dana faktura. Data sprzedaży określa obowiązek podatkowy a nie data wystawienia faktury
  • Odpowiedz
@zibizz1: ciekawe, obecnie wystawiam kontraktorni fakturę z datą sprzedaży na kolejny miesiąc. Pytałem o to i mowili że spoko.
Nie wiem za bardzo jak US miałby do tego dojść jak na fakturze mam po prostu miesięczną kwotę, ale warto wiedzieć na przyszłość.
  • Odpowiedz
@OrgStJones: w jednej mojej fabryce miałem termin płatności 30 dni (imho mój najlepszy pracodawca) Znajomy (nie IT) poszedł do kołchozu z terminem płatności 90 dni, stawka 70 eur. Trzy miesiące chłop będzie podatki ze swojej kieszeni opłacał xD Jedyne pocieszeni
  • Odpowiedz