Wpis z mikrobloga

Ale pretensje są do kobiet i wychodzi się z założenia, że skoro tak, to udupmy kobiety i odbierzmy im możliwość decydowania o swoim ciele


@demimka: nadinterpretujesz. Pretensje nie są do kobiet, tylko do wszystkich osób które popierają wprowadzenie dyskryminacyjnego prawa (tak, aborcja na życzenie tylko dla kobiet dyskryminuje mężczyzn).
@Cztero0404: kazdy wie czym seks moze sie skonczyc, ale czemu facet ktory zaciazyl ma decydowac czy kobieta rodzi czy nie, szczegolnie jesli zamierza sie ulotnic zaraz po porodzie.
Sami se siedzcie jako samotni ojcowie, pozbawieni zycia prywatnego, zyjac z groszowych alimentow.

A co do tabletek to nie zgodze sie - jesli zyjemy na codzien razem to on rowniez czerpie korzysci z moich tabletek (nie musi uzywac prezerwatyw, ma rowniez kontrole kiedy
@Xuzoun pretensje nie są do kobiet? Czy my czytamy ten sam wykop? I nie mówię tylko o tym wątku, ale o setkach innych, gdzie wylewa się nienawiść na kobiety. Wykopki zachowują się jak agresywne psy, które nie mogą ugryźć prawdziwego powodu swojej złości, wiec gryzą pierwszą najbliższą rzecz bo nie mogą wytrzymać z frustracji. Kwestie finansowe są jak najbardziej ważne i powinny zostać odpowiednio rozwiązane, o czym pisałam we wpisie który cytujesz,
Sami se siedzcie jako samotni ojcowie, pozbawieni zycia prywatnego, zyjac z groszowych alimentow.


@zimno_mi: Czyli twoim zdaniem wraz z posiadaniem dziecka kończy się życie prywatne, ku....a empatyczna płeć hahahaha. Życie prywatne czy jednak może posiadanie dziecka to obowiązek jest i nie można już sobie żyć beztrosko biegając po imprezach co weekend na przykład ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do tabletek to nie zgodze sie - jesli zyjemy na codzien razem to on rowniez czerpie korzysci z moich tabletek (nie musi uzywac prezerwatyw, ma rowniez kontrole kiedy zajde w ciaze). On musi sie liczyc z tym co sie dzieje z moim zdrowiem jak biore te tableki, jak rowniez musi mi pomagac je brac - tak jak pisalam, czesto podrozojemy i jak jestes poza domem latwo zapomnieć.


@zimno_mi: A
@demimka: Myślę że ty błędnie zakładasz że każda krytyka tego systemu i nierówności to atak na kobiety i tworzysz małego chochoła. Jasne, są jakieś zjeby, ale to jednostki. I trochę sobie to generalizujesz i racjonalizujesz

Wiadomo że aborcja prawna to mrzonki w dzisiejszym świecie, ale można o tym wspominać i nie jest to atakiem na kobiety samo w sobie, tylko pewne zwrócenie uwagi na błędny system. Feministki 100 lat temu też
@Cztero0404: ale tu nie chodzi o imprezy.
Jak jestes samotnym rodzicem nikt cie nie przyjmie na 1/2 etatu bo godziny musisz dostosowac do zlobka, tracisz znajomych, w sumie to nie masz czasu sie wyspac bo jak zabkuje to drze jape 24h, a jak jie zabkuje to i tak wstajesz do dzieciaka co 2-4h.

W sumie nie pojdziesz na silownie, nie spotkasz sie z kolezanka na kawe. Siedzisz caly czas zamkniety w
pretensje nie są do kobiet? Czy my czytamy ten sam wykop? I nie mówię tylko o tym wątku, ale o setkach innych, gdzie wylewa się nienawiść na kobiety


@demimka: Tak, czytamy ten sam wykop. Pretensje są do wszystkich którzy popierają dyskryminujące rozwiązania jak aborcja na życzenie czy płatny urlop menstruacyjny. A to że takie rozwiązania popierają głównie kobiety to już nie moja wina ¯\(ツ)/¯

biologicznie nie jesteśmy równi

Oczywiście że nie,
to jest logika odnośnie czego - przecież to nie jest żadna argumentacja. Babki przerywają ciążę bo nie chcą być w ciąży. Ich organizm, ich decyzja.


@barnej-flinston: Nie ich decyzja jeśli do bycia zapłodnioną potrzebują mężczyzny. Ich decyzja byłaby jakby same ze sobą mogły zajść
Jak jestes samotnym rodzicem nikt cie nie przyjmie na 1/2 etatu bo godziny musisz dostosowac do zlobka, tracisz znajomych, w sumie to nie masz czasu sie wyspac bo jak zabkuje to drze jape 24h, a jak jie zabkuje to i tak wstajesz do dzieciaka co 2-4h


@zimno_mi: Masz dziecko, trzeba się nim opiekować i poświęcić się w pewnym stopniu. Tracisz znajomych którzy wychodzi na to, że do końca nie byli twoimi
W sumie nie pojdziesz na silownie, nie spotkasz sie z kolezanka na kawe. Siedzisz caly czas zamkniety w domu.


@zimno_mi: Czyli rozumiem, że dla ciebie to jest najważniejsze w życiu. Nie dziecko a żeby się spotkać z koleżankami na kawę to się niczym nie różni od wyjścia do klubu. Prawda jest taka, że po prostu boisz się rezygnacji z wygodnego beztroskiego życia i tu jest cały pies pogrzebany.
1000zl alimentow w takiej sytualcji to prawie nic, bo z czegos trzeba sie utrzymac nie majac opcji laczyc z praca wychowania. Dzieciak zlapie katar i 200zl placisz za leki. A dzieciaki lapia cos co chwile, szczegolnie jesli chodza do zlobka xD


@zimno_mi: Alimenty to pieniądze na dziecko i nie masz prawa się z nich utrzymywać będąc kobietą.
czy Ty byles kiedykolwiek w zwiazku czy czerpiesz wiedze od wykopowych ekspertow? Czy seks co najwyzej z prostytutka lub szonem z tindera?


@zimno_mi: Jak najbardziej, jestem w związku od kilku dobrych lat z moją obecną narzeczoną wow co nie, zdziwiony pikachu. Ogólnie zabawne jest to, że zawsze jak zaczyna brakować komuś argumentów zwłaszcza jeśli ta osoba jest kobietą w takich kwestiach to wjeżdża typowa próba umniejszania tego typu. To obrzydliwe
Tak, czytamy ten sam wykop. Pretensje są do wszystkich którzy popierają dyskryminujące rozwiązania jak aborcja na życzenie czy płatny urlop menstruacyjny. A to że takie rozwiązania popierają głównie kobiety to już nie moja wina ¯\(ツ)/¯


@Xuzoun: Tutaj warto wspomnieć, że tak samo jak bardzo wiele kobiet popiera takie rozwiązania tak samo wiele chociażby nie głosuje na lewicę właśnie za takowych sprawą bo nawet dla kobiet wydaje się to idiotyczne. Oni proponują
słyszałeś kiedyś o in-vitro XD?


@barnej-flinston: Przepraszam, a banki spermy to od kogo pozyskują nasienie. Od kobiet? Ale ja absolutnie nigdzie nie piszę, że ma. Piszę, że to ma być ich wspólna decyzja faktycznie a nie na zasadzie bo to moje ciało i elo.