Wpis z mikrobloga

@seba_thc666: Od i7 6gen trudno będzie znaleźć coś słabszego w 2023 więc poprzeczka jest ustawiona raczej nisko. Z tego też powodu możesz rozważyć Maca pro M1 który na baterii pociągnie 2 całe dni robocze nie wydając z siebie dźwięku i wciąż będzie całkiem mocny. Za kilka miesięcy pojawią się też pewnie Windowsy na nowych snapdragonach X elite niszczących najlepsze intele i7 i część i9 przy ułamku mocy więc może warto poczekać.
Od i7 6gen trudno będzie znaleźć coś słabszego w 2023


@Bejro: kolega szuka laptopa o wydajności starego desktopa, większość w sklepie jest słabszych. Np. mój obecny laptop ma cpumarka 3x gorszego (pic rel.). Żeby dostać podobną wydajność potrzeba 15 13 gen lub podobne.
mjr_bien - >Od i7 6gen trudno będzie znaleźć coś słabszego w 2023

@Bejro: kolega szu...

źródło: Screenshot 2023-11-08 at 01-39-41 Intel Core i7-6950X @ 3.00GHz vs Intel Core i3-1115G4 @ 3.00GHz vs Intel Core i5-1335U cpubenchmark.net by PassMark Software

Pobierz
@mjr_bien: Nie wiem czy OPowi chodziło akurat o jakieś topowe i7. Taki "normalny" i7 6700 jest na poziomie lepszej mobilnej i5-ki 8 generacji sprzed 6 lat która była pakowana do laptopów średniej półki. A i7 który pokazujesz jest słabszy niż np. podstawowy Apple M1 pro który jest do dostania razem z 16GB RAMu za ~9k.
Za kilka miesięcy pojawią się też pewnie Windowsy na nowych snapdragonach X elite niszczących najlepsze intele i7 i część i9 przy ułamku mocy więc może warto poczekać.


@Bejro: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) I see what you did there xD
@seba_thc666: MacBook air z M2/M3. Powinno dać radę dostać coś sensownego w okolicach 10k. Może nawet troszke dołożyć i wziąć jakieś używane MBP z M2. Mam M2 Pro i ta maszynka robi miazgę z topowych Xeonów montowanych w Dellach z najwyższej półki za 25 tys zł. Nie tylko jest szybszy na ale tak jak pisali przedmówcy - kultura pracy jest niespotykana nigdzie indziej - on nie włącza wiatraków na najnizszy bieg