Wpis z mikrobloga

@makler___gieldowy: może komuś się przyda. Zerknij na strzałki. W AT chodzi głównie o fakt, że wykres w niektórych momentach może się powtarzać. Teraz mieliśmy podbitkę do górnego ograniczenia kanału wzrostowego i nie widać chęci "przebicia" sufitu i wyjścia do góry ponad nim. Już była podobna sytuacja na wykresie 2 razy.
Jak się gra na spadki czy na wzrosty na indeksie najważniejszy jest spokój i czekanie. nie można grać krótkoczasowych rozegrań. tylko
  • Odpowiedz
@Uncontrollable24: pamiętam jedną z opinii gdzieś zasłyszanych, że DAX tak czy siak jest ulubionym indeksem do szortowania, więc coś w tym jest, że jak ktoś się dobrze ustawi na górce i przeczeka z pół roku czy nawet rok to na tym dobrze zarobi. Jednak trzeba być bardzo oswojonym z ryzykiem i siedzieć ciągle przy wykresie.

Dodam, że 3 fale Elliota zawsze są na wykresie w spadkach na DAX a na razie
  • Odpowiedz
@makler___gieldowy DAX był tez ulubionym indeksem do shortowania w zeszłym roku, jak był przy 12k i miał lecieć do piekła, bo inflacja/wojna/recesja, a skończyło się tak, ze poleciał na ATH, kto się wtedy „ustawił na górce” ten został #!$%@? w pył, takie obrazki które wklejasz teraz, tez wtedy dawały sygnał na short
  • Odpowiedz
@maniek74: ja jak wtedy patrzyłem na indeksy, to pamiętam, że obserwowałem je, i byłem bardziej otwarty na wydarzenia, szczególnie obserwowałem sektor bankowy, który urósł i trochę na tym zarobiłem,
Liczy się tylko SMA200 i SMA100, nic więcej. Wtedy był mocny zjazd w dół i potem oni wykorzystali że SMA200 była bardzo nisko i odbili. Tam zadziałał mechanizm V.
Nie upieram się, dzięki za twoje spostrzeżenie, zawsze tak może być, że rynek
  • Odpowiedz