Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy uważacie, że jeżeli narzeczestwo się rozstaje, to niedoszła panna młoda powinna oddać pierścionek?
Bo właśnie mnie coś takiego spotkało, że narzeczona powiedziała, "jednak nie pasujemy do siebie" i że pierścionek sobie zachowa i nie odda.
Tak więc dziś smutny dzień bo jestem biedniejszy o jedną Sylwię* i 50 Władysławów Jagiełło :(.
#slub #zwiazki #milosc

*) imię zmienione



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 136
Anonim (nie OP): Jest to dla mnie wprost nie do uwierzenia ile jest osób, które twierdzą, że powinna sobie zostawić ten pierścionek.
Nieważne, że Sąd Najwyższy wypowiedział się na ten temat, nieważne, że to zwykła przyzwoitość mówi żeby zwrócić to i tak znajdą się osoby, głównie różowe, które twierdzą, że należy zostawić, bo to PREZENT, a prezentów się nie zwraca xDDDDDDDD

Dzięki wykop za uświadomienie mnie jak wielu jest idiotów.

Trzeba
@mirko_anonim: To zależy czy to była darowizna czy umowa przechowania. Jeżeli szanowna niedoszła nie złożyła deklaracji do US o darowiźnie a ty jasno nie wyraziłeś, że to jest prezent dla niej to domagałbym się zwrotu. Jak się nie zgodzi to w ramach odwetu zawsze możesz złożyć zawiadomienie do US na niedoszła, zapłaci najwyżej podatek od tego "wzbogacenia się".
@mirko_anonim: jak masz paragon to zgłoś oszustwo i kradzież. Jak jej chatę przetrzepią o 6 rano to jej zmięknie eee... faja, albo jakoś tak. Zależy z jakiego dokładnie powodu się rozstaliście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@trololo55 to ty przypisujesz prezentom jaką magiczną moc, jakieś zasady z nimi związanymi. Jeśli oczekujesz zwrotu, powinieneś Przy zaręczynach poinformować, że ty ten pierscionek wypożyczasz i to nie jest prezent, a pożyczka. Jeśli tego nie zrobisz, jest to prezent I oddawanie prezentów jest niekulturalne.
@trololo55 tu honor nie ma nic do rzeczy xD dostajesz prezent - kultura nakazuje przyjąć. Pożyczasz coś komuś - informujesz na jakich zasadach. Honorem nazywasz to, że komuś coś pożyczasz, nie informujesz go o tym, a po jakimś czasie żądasz zwrotu? xD Czy honorem nazywasz dawanie komuś prezentu, a po jakimś czasie żądania zwrotu? xD
@trololo55 jaką kaskę? xD nigdy nie zamierzam sprzedać biżuterii od byłego. Od dziadka, babci też. Ma to dla nie wartość sentymentalną. Poza tym - typie, pierścionek zaręczynowy nie musi być drogi xD nie musisz przekupywać kobiety, żeby została twoją żona. Choć może ty jednak musisz...