Wpis z mikrobloga

Nie wiem o co chodzi z tym dawaniem mieszkania dzieciom. Powiem szczerze wszyscy moi znajomi co dostali nieruchomość od rodziców osiągnęli mniej niż ludzie bez nieruchomości. Prawda jest taka że jak człowiek wie że mu starczy to się mniej stara. A już w ogóle niektórzy to nie pracują w ogóle bo nie muszą. To co się powinno dać dzieciom to zarąbista edukację żeby mogły sobie same na to mieszkanie zarobić.

#takaprawda #pieniadze #nieruchomosci
  • 36
  • Odpowiedz
A już w ogóle niektórzy to nie pracują w ogóle bo nie muszą


@Gustav88: no i zajebiscie, nie dla każdego celem w życiu musi być żywot robaka i pracowanie na swojego Pana
  • Odpowiedz
@pifqo

> ale udało mi się do tego wieku ogranąć mieszkanie) dzięki temu mam nowe mieszkanie wykończone na wysoki standard z miniratka 1200zl.


@mat0707: nic nie osiągnąłeś oprócz zaciągnięcia długu. Ale życzę mimo wszystko sukcesów w życiu


Ten dług to 1/13 zarobków moich i różowej. Nie robi on na mnie wrażenia. Gdybym sprzedał auto+ oszczędności wydał połowy by już nie było
  • Odpowiedz
@mat0707: No ale nic wielkiego nie osiągnąłeś, a kreujesz się na kogoś lepszego od tych co mają dzieci i pewnie też brali kredyty i inwestują w przyszłość i rozwój tego kraju i swoich dzieci. Zwolnij w zachwytach, bo się zagalopowałeś XD
  • Odpowiedz
@Gustav88

@Loginconajmniej4znaki w życiu nie chodzi o to żeby mieć luz na bani I być przegrywem. Ludzie się oceniają tylko po osiągnięciach.


@Gustav88 onwidzs, że wyścig szczurów o jak najlepszą pensję dla szefa u ciebie mocno.
A co np. z osobami które żyją z pasji, zarabiają na tym co naprawdę lubią, ale nie są to jakieś kokosy, powiedzmy średnia krajowa? Im też chvj w dupę, bo lubią to co robią, a nie
  • Odpowiedz
Nie wiem o co chodzi z tym dawaniem mieszkania dzieciom.


@Gustav88: Brak podatku od darowizny w rodzinie + przepisanie dziecku nieruchomości przed ślubem, aby nie poszła do wspólnoty majątkowej.

To co się powinno dać dzieciom to zarąbista edukację żeby mogły sobie same na to mieszkanie zarobić.


Tak panie libku, wystarczy wstawać o 6 i roznosić ulotki jak Kulczyk. Jakiś czas temu śmigały tu dane, że większość młodych urodzonych po 2000 nigdy
  • Odpowiedz
@pifqo

@mat0707: No ale nic wielkiego nie osiągnąłeś, a kreujesz się na kogoś lepszego od tych co mają dzieci i pewnie też brali kredyty i inwestują w przyszłość i rozwój tego kraju i swoich dzieci. Zwolnij w zachwytach, bo się zagalopowałeś XD


Po prostu pokazuje że można w Polsce na luzie szybko ogranąć mieszkanie. Bo dużo osób na wykopie twierdzi że się nie da
  • Odpowiedz
@Gustav88: zależy
mam znajomych co dostali mieszkanie od rodziców i sobie żyją bez większego stresu, bez parcia na karierę, raczej zarabiają na jakiś samochód w leasingu i fajne długie wakacje
i mam znajomego który również dostał mieszkanie od rodziców na studia, pociął je na pokoje na wynajem no a teraz ma 4 mieszkania
więc to od ludzi zależy
  • Odpowiedz
To co się powinno dać dzieciom to zarąbista edukację żeby mogły sobie same na to mieszkanie zarobić.


@Gustav88: Jak sobie sam zarobisz na mieszkanie? nie zarobisz. Wynajmujesz przez całą młodość, dopóki nie wyrobisz zdolności kredytowej. I cyk kredycik na 30 lat.

Każdy normalny rodzic chciałby dać dziecku poczucie stabilizacji i uchronić przed podpisywaniem cyrografów na pół życia. Ja się tułałem po różnych miejscach i ani to nie było fajne, ani nie
  • Odpowiedz
@Gustav88: jakbym dostał mieszkanie na 18te urodziny, to dom bym sobie kupił idąc do pierwszej pracy po studiach, a dzisiaj nie miałbym żadnego kredytu i z bańkę assetów. Skończ #!$%@?ć.
  • Odpowiedz