Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Piszę na anonimowemirkowyznania ponownie w ramach mojego wpisu https://wykop.pl/wpis/73000201/

Tldr: Wyprowadziłem się za granicę z patologicznego domu, moje listy trafiają na mój dawny adres zamieszkania do rodziców którzy chcą mnie pozwać o alimenty (i nie mam na to wpływu że te listy są nadawane), co mogę zrobić?

W odpowiedzi na wpisy:
@CodexGigas Żeby wynająć skrytkę musiałbym fizycznie pojechać do Polski i wydać parę tysięcy złotych na podróż czego nie mogę teraz zrobić
@pcela Kontaktowałem się z Envelo. Co prawda oferowali oni skanowanie listów klientów indywidualnych ale tylko podczas pandemii i nie świadczą oni już tej usługi dla nowych klientów

Nie mam nikogo zaufanego mieszkającego w Polsce do kogo mógłbym przekierowywać listy, a Poczta Polska nie pozwala na zablokowanie doręczania nadanych do mnie listów zwykłych.

Myślę, że jedynym rozwiązaniem aby listy nadawane "do mnie" nie trafiały do mojej rodziny jest przekierowanie korespondencji (dosyłanie) na jakiś losowy adres na drugim końcu Polski. Czy mógłbym mieć z tego powodu kłopoty że moje listy będą dosyłane gdzieś (z wezwaniem do zapłaty za przekierowanie) ale nikt nie będzie ich odbierał? Co się stanie jeśli nikt przekierowanego listu nie odbierze?

Swoją drogą sytuacja jest mega kuriozalna

#pocztapolska #poczta #kurier #paczki #przesylki #paczka #zalesie #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
@mirko_anonim: No i co z tego że przychodzą listy jakieś, czym Ty się przejmujesz w ogóle i po co, ja to w ogóle nie mam takich problemów w życiu, bo mnie takie sprawy nie interesują, jak ktoś ma do mnie jakaś sprawę to wie gdzie mnie znaleźć, albo ma mój numer i może zadzwonić, porozmawiać jak człowiek z człowiekiem, a listy to niech sobie wysyłają jakieś świry albo inne wariaty ale
@mirko_anonim:
Przekierowanie na inny adres może być rozwiązaniem.
Musisz jednak pamiętać, że przesyłki na zasadach szczególnych nie podlegają przekierowaniu. Są to wszelkiego rodzaju listy z sądów, urzędów itp.