Wpis z mikrobloga

Wołam do https://wykop.pl/wpis/44613755/oto-kursy-walut-z-dnia-14-pazdziernika-2019-za-4-l, dotyczącego aktualizacji kursów walut po następnych wyborach w 2023 roku.
Sporo wydarzyło się przez ostatnie 4 lata Hity 10.2019. Jako że wybory już za nami, czas zobaczyć co przyniósł nam ten czas. Myślę że kolejny okres 4 lat, będzie jeszcze ciekawszy zważywszy na wszystko co mówi się o ekonomii i świecie. Jestem niezmiernie ciekaw co się okaże z kilkoma kwestiami. Wszystkich zainteresowanych, zachęcam do rozmowy w komentarzach, i wpisywaniu swoich predykcji oraz wniosków z czasu który już upłynął. Nie trzeba silić się koniecznie na jakieś dogłębne analizy, natomiast jeśli ktoś chce się tak pobawić to możemy z tego zrobić ciekawą dyskusję. Dla wszystkich zostawiam dla przypomnienia przypowieść chińską "czy to dobrze, czy to źle", pozwalającą spojrzeć w inny sposób na to co się nam przytrafia. Poniżej umieszczam parę interesujących informacji i zachęcam do przejrzenia. Możemy umówić się tak, że zawołam w 2027 na podobny update, każdego kto zaplusuje ten wpis.

2015 2019 2023
$ = 3,71 $ = 3,89 $ = 4,30
€ = 4,23 € = 4,29 € = 4,54
£ = 5,70 £ = 4,89 £ = 5,25
₣ = 3,88 ₣ = 3,59 ₣ = 4,74
link

W II kwartale 2023 roku PKB na 1 mieszkańca w Polsce wyniosła 4720 euro na osobę, podczas gdy w UE to 9280 euro na osobę
38% wzrostu parytetu siły nabywczej 2015-2022, z czego 18% od 2019

#pieniadze #kursywalut #waluty #ekonomia #wybory #glupiewykopowezabawy
Pobierz caribbean - Wołam do https://wykop.pl/wpis/44613755/oto-kursy-walut-z-dnia-14-pazdzie...
źródło: Bez nazwy-3
  • 71
@Rozgryzacz: nie twierdzę, że trzeba ją olewać ale twierdzę, że nie każdy mały biznes jest korzystny i witalny dla gospodarki, jak najbardziej powinniśmy dbać o Polski kapitał i stosować protekcjonistyczne rozwiązania ale należy też pamiętać o pracownikach. A ziarno rośnie przy wzroście płacy minimalnej.

A duże zagraniczne korpo jak najbardziej należy dodatkowo opodatkować i zadbać o ściągalność podatków.
Pobierz ShadyTalezz - @Rozgryzacz: nie twierdzę, że trzeba ją olewać ale twierdzę, że nie każ...
źródło: F9cnH11XQAAH4jG
@ShadyTalezz Zgadzam się z opodatkowaniem zagranicznych korporacji, natomiast wzrost płacy minimalnej musi brać się z danych przesłanek a nie widzimisię i wymuszenia tego potem na pracodawcach, tu nic nie ugrasz.
Kilka lat temu minimalną pobierało 1.5 miliona Polaków, aktualnie liczba ta przekroczyła już 3.5 miliona, a siła nabywcza złotówki bardzo spadła.
Nie oszukasz tych prostych danych, to jest realny wzrost ubóstwa.
@caribbean:

Minimalna zaplanowana na taki poziom, to samobójstwo, mam nadzieję że się z tego wycofają


za każdym #!$%@? razem ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzieś to już słyszałem - patrz obrazek

mniej więcej jak socjal zamiast odpisu od podatków


ale co na odwrót? Przecież odpisy od podatków to właśnie kontrproduktywne rozwiązania nie przyczyniające się do aktywizacji społeczeństwa i wzrostu zatrudnienia.
Pobierz ShadyTalezz - @caribbean: 
Minimalna zaplanowana na taki poziom, to samobójstwo, mam ...
źródło: cf9930b0474a43050447001d701dbc27e32c4ed86798dc1f64ae3f3db22b3d87
@caribbean: może potrafisz mi wyjaśnić bo nie czaje. Teraz za minimalną wypłatę można kupić wiecej dolarow(300) ale też za 1$ mniej kupimy w USA.
Czyli za pisu poszła gospodarka do przodu można powiedzieć. Oczywiście więcej w liczbach wydajemy ale czy nie kupimy za minimalną więcej? Chociaż zestawienia koszyków temu przeczą(chyba)
@Rozgryzacz:

yyyy no nie bardzo, inflacja jest przede wszystkim wynikiem niezależnych od działań rządu wzrostu cen energii oraz co ważniejsze spirali marżowej(czyli w sumie chciwości kapitalistów):

https://twitter.com/IsabellaMWeber/status/1704601990313988565

w tym wypadku wina jest bardzo mała

w przypadku waluty już prędzej ale dewaluacja w czasie kryzysu jest pożądana aby dać oddech gospodarce, takie same działania podjęły inne podmioty, nawet strefa Euro
Pobierz ShadyTalezz - @Rozgryzacz: 

yyyy no nie bardzo, inflacja jest przede wszystkim wynik...
źródło: F-F5Uq3W4AAHJkO
@ShadyTalezz Największy wpływ na inflację w Polsce jak i w strefie euro miały bezsensowne działania w trakcie pandemii, teraz jest tego rezultat, Anię działania wojenne, one zdarzyły się potem.
Działania proinflacyjne NBP sterowanego przez rząd a właściwie nie działania, gdyż bierność tej instytucji przez ostatnie lata w kwestii podwyżki stóp procentowych spowodowały wystrzał inflacji ponad średnią europejską
@caribbean wow ale super przydatny wpis. Coraz mniej tu wartościowego contentu ale na szczęście są tu jeszcze tacy użytkownicy jak Ty.
A powiedz mi bo widzę że się znasz, myślisz że to dobry czas żeby zakupić działkę jako inwestycję czy jeszcze poczekać?
@caribbean: o cie hu mireczku elegancko dostarczone. Dziękuję za wpis.
Jedno jest pewne lepiej już było teraz nadchodzi czas dosłownie miecza i pogardy. Jakość usług spada przy równoczesnym wzroście cen, ludzie coraz bardziej na siebie czyhają a co niektórzy nie wytrzymują i popadają w nałogi i inne. Ogólnie idzie do jakiejś większej nędzy gdzie znów utworzy się swego rodzaju kasta i plebs. Po utworzeniu się takich warstw społecznych będą wówczas narastać
@Rozgryzacz:

Największy wpływ na inflację w Polsce jak i w strefie euro miały bezsensowne działania w trakcie pandemii, teraz jest tego rezultat, Anię działania wojenne, one zdarzyły się potem.


no właśnie nie, inflacja w trakcie pandemii to akurat była spowodowana głównie zaburzeniem łańcucha dostaw. Jeżeli chodzi o tę obecną to odsyłam jeszcze raz do tamtego tweetu z badaniem austriackiego banku centralnego, właśnie dlatego, że inflacja była spowodowana czynnikami, które wymieniłem obniżenie
Pobierz ShadyTalezz - @Rozgryzacz: 
Największy wpływ na inflację w Polsce jak i w strefie eur...
źródło: F8-ret2XoAAottt
@ShadyTalezz: I silne pompowanie płacy minimalnej, lockdowny i zamykanie gastronomii, dodruk kasy na tarcze i rozdawanie jej na prawo i lewo, transfery socjalne, mocno ujemne realnie stopy procentowe (nakręcające kredyt i pompowanie bańki na nieruchomościach) - to wszystko są rzeczy na które rząd miał wpływ - nie miały żadnego znaczenia i nie nakręcały inflacji?

Ja nawet jestem w stanie przyjąć do wiadomości że był w tym jakiś cel, ba, mógł to
Jesteśmy bardzo bogaci tak sobie ostatnio chodziłem po Lidlu szukajac jakiś słodyczy na Halloween dla dzieci (nie luzem tylko coś paczkowanego) nic poniżej 3.99zł nie było za najmniejszą paczuszkę jakis pastylek czy czegoś tam. Pamiętam jeszcze jak z 2 latat temu kupowałem podobne za 1.99zł . Ale co się dziwić jak jakaś sensowna bułka w markecie kosztuje teraz 1,7zł......
I silne pompowanie płacy minimalnej, lockdowny i zamykanie gastronomii, dodruk kasy na tarcze i rozdawanie jej na prawo i lewo, transfery socjalne, mocno ujemne realnie stopy procentowe (nakręcające kredyt i pompowanie bańki na nieruchomościach) - to wszystko są rzeczy na które rząd miał wpływ - nie miały żadnego znaczenia i nie nakręcały inflacji?


ale wykazałem i podałem źródła na temat tego skąd wzięła się w Polsce inflacja w moich posta.

więc po
Pobierz ShadyTalezz - >I silne pompowanie płacy minimalnej, lockdowny i zamykanie gastronomii...
źródło: cedca18f722a38eb054e4b4d5cb8532d831d26d00200a59563246a4ff804bdc5