Wpis z mikrobloga

Środa, Wszystkich Świętych, godzina ok 19:00 wracam z żoną jednojezdniową DK92, ruch jak cholera, nie ma jak wyprzedzić a my bite 20 km toczymy sie 45 km/h w potęznym korku za tym gównem ze zdjęcia. Te dziadostwa powinny być zdelegalizowane za powodowanie utrudnień w ruchu drogowym. Te plastikowe pojemniki na alkoholików powinnt być dopuszczone tylko ewentualnie w miastach, gdzie i tak jest max pięćdziesiątka. Kierujący też niezła ameba, że wybrał się takim gównem w podróż życia między powiatami w największy ruch. Jeszcze mijał po drodze milion przystanów, gdzie mógł zjechać i odkorkować drogę - a gdzie tam, co go reszta kierowców obchodziła.

#zalesie #prawojazdy #polskiedrogi #b1
Pobierz drzewko94 - Środa, Wszystkich Świętych, godzina ok 19:00 wracam z żoną jednojezdniową...
źródło: temp_file1896530297128489518
  • 78
A to, że za nim jedzie 20 osób 40 na godzinę, to już ich prawa się nie liczą.


@tellet: ich prawa nie są łamane.

Naucz się jeździć po drogach publicznych współżyjąc z innymi uczestnikami ruchu to mniej nerwów będziesz tracił.
@drzewko94: Jakie debile w tym wątku się wypowiadają. W kodeksie drogowym jest coś takiego jak utrudnianie ruchu drogowego za co grozi 500 zł mandatu. Takim utrudnianiem jest m. in. zbyt wolna jazda zmuszająca innych kierowców do takiej samej jazdy. Jak taki piździk jedzie 45km/h na drodze z ograniczeniem 90km/h to jak najbardziej utrudnia ruch i należy mu się mandat. Nie ma tu żadnej frustracji, a debile co w życiu zrobiły 1000
@drzewko94: w Szwajcarii widziałem kilkukrotnie suzuki jimny, jak mniemam chyba zarejestrowane jako jakiś pojazd rolniczy bo o ile dobrze pamiętam miały taki trójkąt odblaskowy ze ściętymi rogami i brak tablicy rejestracyjnej... no i chyba #!$%@? 25 na godzinę ( ͡º ͜ʖ͡º)(°°
@drzewko94: Dla mnie, na przykładzie mojego starego somsiada te pojazdy to tylko konsekwencja masowej likwidacji sklepów spożywczych na wsiach, lub wygryzionych przez Dino. Jest masa staruszków którzy nie mają zdrowia na rower/motocykl, prawka już dawno nie mają lub przerastają ich koszty - no a chleba dalej nie ma kto im kupić. Nie będą przecież po byle pierdołę jeździć autobusem który robi kurs raz na kilka godzin... lub w ogóle. Jest masa
Takim utrudnianiem jest m. in. zbyt wolna jazda zmuszająca innych kierowców do takiej samej jazdy.


@eternal_slavo: nie jest. Jakby to było z 10-20 km/h to jeszcze może byś to jakoś wybronił.

Jak taki piździk jedzie 45km/h na drodze z ograniczeniem 90km/h to jak najbardziej utrudnia ruch i należy mu się mandat.


Nie utrudnia się, nie należy i nie dostałby. Taki piździk nie może i tak jechać szybciej z powodu ograniczeń mocy.
@arais_siara: mam nadzieję ze masz rację, bo wiem ze mój teściu po oblaniu egzaminu chyba z 10 razy sobie to gówno kupił i jeździł, i tłumaczył policji że to jak motorower i może xD
@drzewko94: nie ogarniam jaka logika pozwala tez takim czyms wytaczac sie bez prawa jazdy, normalne auto tez moze byc lekkie i jechac wolno. a takim czyms mozna spowodowac katastrofe wyjezdzajac nieodpowiednio a to prawdopodobne bo poruszaja sie tym emeryci o watpliwym stanie zdrowia
W kodeksie drogowym jest coś takiego jak utrudnianie ruchu drogowego za co grozi 500 zł mandatu. Takim utrudnianiem jest m. in. zbyt wolna jazda


@eternal_slavo: zapomniałeś tylko wspomnieć, wykopku, że utrudnianie musi być celowe, a on nie mógł jechać szybciej, dzbanie XD
@drzewko94 każdy jest tak samo ważny na drodze, jak i jego cel. Ja nawet jak widzę zawalidrogę na autostradzie to się uśmiecham, bo wiem że jedzie na granicy swoich sił, i najważniejsze jest że próbuje i żeby dojechał. A nie myślenie o dupkach że im spowalnia jazdę
@drzewko94: Rozumiem twoją irytację, ale tak pragmatycznie, to takie pojazdy są dopuszczone do ruchu, a osoby, które nimi się poruszają mają do tego takie samo prawo jak ty. Absolutnie nic z tym nie zrobisz, więc frustrowanie się tym nie ma sensu.