Wpis z mikrobloga

Środa, Wszystkich Świętych, godzina ok 19:00 wracam z żoną jednojezdniową DK92, ruch jak cholera, nie ma jak wyprzedzić a my bite 20 km toczymy sie 45 km/h w potęznym korku za tym gównem ze zdjęcia. Te dziadostwa powinny być zdelegalizowane za powodowanie utrudnień w ruchu drogowym. Te plastikowe pojemniki na alkoholików powinnt być dopuszczone tylko ewentualnie w miastach, gdzie i tak jest max pięćdziesiątka. Kierujący też niezła ameba, że wybrał się takim gównem w podróż życia między powiatami w największy ruch. Jeszcze mijał po drodze milion przystanów, gdzie mógł zjechać i odkorkować drogę - a gdzie tam, co go reszta kierowców obchodziła.

#zalesie #prawojazdy #polskiedrogi #b1
drzewko94 - Środa, Wszystkich Świętych, godzina ok 19:00 wracam z żoną jednojezdniową...

źródło: temp_file1896530297128489518

Pobierz
  • 78
ruch jak cholera, nie ma jak wyprzedzić


@Pawu1on: Mowa o szczególnym dniu w roku, gdzie rzeczywiście, zwłaszcza na krajówkach ruch jest spory i samochody jadą sznurkiem. Poza tym nie kupuję tego, dlaczego gość ma się zatrzymywać i tracić czas tylko dlatego, że innym się bardziej spieszy ¯\(ツ)/¯

On też by pewnie wolał #!$%@?ć siódemką albo eską i poganiać innych długimi, no ale ma to co ma i też chce dojechać do
dlatego jedyny sensowny układ dla dróg krajowych to 2+1 jak w Szwecji.


@Morf: Jeździłem i podobało się dla mnie. Niemniej wydaje mi się że u nas nie bardzo do wprowadzenia. To byłby planistyczny koszmar imo.
Rozumiałbym, gdyby takie autka były jedynymi pojazdami spowalniającymi drogi swoim ograniczeniem prędkości. Tymczasem masz traktory, koparki, ładowarki, furmanki, widlaki i pewnie jeszcze dziesiątki innych pojazdów wolnobieżnych które nawet tych 45km/h nie osiągają. Rant bez sensu.
@Szalom: też robię tyle i nawet więcej. I te gówna na b1 czy tam am powinny zostać delegalizowane. Spotykam te gówna nawet na ekspresówkach do których nie powinni się zbliżać. Zarzuty? Jedzie to gówno po linii rozdzielającej pasy i nie mieszczą się na swoim pasie, nie używa kierunkowskazów, lusterek, często jeździ bez świateł. Jeżdżąc po Warszawie spotyka się to gówno na s2 i s8 na środkowym albo lewym pasie.
@Masuj jak mnie to tak wewnętrznie irytuje, patrzę w boczne lusterka a tam widać już tylko kawałek swiat gościa bo tak blisko dupy siedzi XD ale jak jadę swoim shitboxem to czasem robię szybki brake check i zazwyczaj już trzymają odstęp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yazir: Ale czemu piszesz o ekspresówkach? Czy ja albo krytykujący OPa chcemy dopuścić ruch tych autek na eskach i autostradach? Czy o drogach wojewódzkich? Więc czemu walczysz z argumentem którego nikt nie wystosował

Co do kierunkowskazów i innych - zwykli kierowcy też #!$%@? niejedno, czy to znaczy że też trzeba byłoby ich zdelegalizować?
Jedzie to gówno po linii rozdzielającej pasy i nie mieszczą się na swoim pasie, nie używa kierunkowskazów, lusterek, często jeździ bez świateł. Jeżdżąc po Warszawie spotyka się to gówno na s2 i s8 na środkowym albo lewym pasie.


@yazir: Jakbyś kierowce BMW albo firmowej skody opisywał :)
@Szalom kto regularnie jeździ ekspresowkami nie ma wątpliwości, że anioł stróż istnieje. Niedawnej jak wczoraj byłam świadkiem sytuacji z której nikt nie wyszedłby żywy gdyby nie ingerencja z niebios. Kierowcy często załamują matrixa.
jestem wstanie sprawnie i szybko wyprzedzić kogoś kto jedzie 45 km/h, pomimo że z naprzeciwka jadą samochody, zazwyczaj jak migasz i wyprzedzasz coś małego i wolnego, to przeciwna strona zjeżdża do swojej prawej krawędzi drogi, aby ci ten manewr ułatwić


@arais_siara: ()

Oni Ci zjeżdżają, bo nikt nie będzie się pchał na czołówkę z debilem wpieprzającym się na trzeciego. Zawsze zastanawiałem się co siedzi w głowach tych
@ZygmnuntIgthorn: Zanim rozpocznę manewr wyprzedzania to widzę, że samochód lub samochody zbliżają się do prawej krawędzi i robię miejsce w które się zmieszczę. Sam tak robię gdy widzę, że ktoś jedzie za pojazdem który porusza się wolno, a za nim jest sznur pojazdów.
Ale są też przychlasty, które nie umieją ułatwić jazdy innym kierowcom, jak ty :)
zazwyczaj jak migasz i wyprzedzasz coś małego i wolnego, to przeciwna strona zjeżdża do swojej prawej krawędzi drogi, aby ci ten manewr ułatwić.


@arais_siara: nie no, ale nie rób tak. Zmuszanie innych do zjeżdżania to patologia.
Zanim rozpocznę manewr wyprzedzania to widzę, że samochód lub samochody zbliżają się do prawej krawędzi i robię miejsce w które się zmieszczę. Sam tak robię gdy widzę, że ktoś jedzie za pojazdem który porusza się wolno, a za nim jest sznur pojazdów.


@Krupier: odpisałem już na ten temat.
@drzewko94: nie rozumiem czemu ludzie mają do ciebie taki potężny ból dupy.
Jeżdżenie poniżej logicznej prędkości powoduje zagrożenie na drodze i tyle.
Każde wyprzedzanie jest niebespieczne, nigdy nie wiadomo czy z naprzeciwka nie wyleci nagle seba w BMW #!$%@?ąc 200.
Jeżeli podczas twojego przejazdu DW musi cię wyprzedzić kilkadziesiąt aut to znaczy, że nie powinno cię tam być.