Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dobra, bo mówicie, że nieruchomosci to taki i inny biznes. Pochwalcie się jakie są inne pasywne źrodła zarobku posiadając 2-2.5 miliona złotych. Jakieś sensowne alternatywy, które będą mi dawały 6-7% rocznie. Więcej nie potrzebuję

Wspominacie ETF, obligacje, giełda. ETF dywidendowe? Pokażcie jakieś wykresy z ostatnich 15 - 20 lat, gdzie to kupić? Obligacje tak samo, jak to działa, jak wypłacać tylko odsetki itp. Gieła? Coś co nie spada, a zawsze rośnie jak nieruchomości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #gielda



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Notatka moderatora: Wstawaj...
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Można odbić w drugą strone. Pokaż nieruchomości które dają 6-7% rocznie leganie ;) które są bez obsługowe i nie ma żadnego problemu np z lokatorami.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Mój stary handluje numizmatami i antykami. Czasem przez rok skupuje jakieś konkrety z rynku, a potem je daje na aukcje i ludzie się biją bo "ceny poszły w górę" i tak sobie zarabia. Ma dużo tego w domu. Ale to historyk sztuki z zawodu i siedzi w tym od małego, choć teraz to tylko taki zarobek z tego robi, kiedyś zawodowo przy tym pracował. Ja tego nie kumam
  • Odpowiedz
@xede: To nie jest duży problem mieć takie pieniądze i nie mieć pojęcia jak je spożytkować. Zobacz co drugiego rolnika, gdzie byle ciągnik kosztuje po 500k. Ludzie mają pola, przekształcają na budowlane, sprzedają działki po 200k za sztuke.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: mając 2/2.5 banki luźnej...hmm

pytanie: co chcesz osiągnąć ???? emeryturę ? pojechać w podróż dookoła świata?

ja bym
55 % w ETF ( ACWI np, lub MSCI world ), trochę w S&P500, możesz wrzucić max 10% z tego na ETF na złoto i 1% na jakieś bitcoiny
35% w obligacje skarbowe EDO lub ROSki
10% mozna się zastanowić i może jakieś spółki dywidendowe ...

I właściwie nic nie musisz robić,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nauka inwestowania to jest zabawa na LATA a nie że ktoś Ci pokaże co gdzie i jak klepnąć w apce i będziesz sobie miał.

Inwestowanie w twarde aktywa (ziemia, mieszkanie, lokale, złoto) tym się różni od inwestowania "online" że Ty nie widzisz z dokładnością co do grosza ile jest dzisiaj warte Twoje aktywo, plus masz coś namacalnego.

Jakbyś władował bez wiedzy nawet w dobre instrumenty na raz tyle pieniędzy co
  • Odpowiedz