Wpis z mikrobloga

@controll: Przy kredycie BK2 na 500k, ratka na dzis wychodzi około 2300/3000 w zależności czy okres 20/30 lat. W top miastach wynajem często kosztuje więcej.

Na moim przykładzie - mieszkanie 3-pokojowe w jednym z top miast, nie pomijam że miałem też na wymaksowanie wkładu własnego i zarezerwowałem je wiosną, zanim ceny znowu wywaliło w górę. A teraz ciułam na wykończenie. Ratka wyjdzie około te 2900-3000, gdy za wynajem podobnych mieszkań na
  • Odpowiedz
@molski: jeszcze raz bo nie wiem czy jestes glupi czy udajesz xD. BK2 trwa 10lat placisz raty malejace. Rata przy 500k na 20lat to 2900 ale po koncu beki zaczniesz placic ponad 3k raty. przez kolejne 10 lat. A to sama rata bez czynszu ktory to wynosi okolo 1000zl czyli przez 10lat gdy jest fajnie masz koszt okolo 3900 za 500k kredy a za 500k to kupisz obecnie mikro dwa pokoje
  • Odpowiedz
@controll: Za 10 lat to spadkowicze będą płacić 10k/msc za wynajem, jak mi ratka podskoczy z 2,5k do 3,5k czy 4k to mi to różnicy nie zrobi. Najwyżej spłacę xD

Wiesz że czynsz też płacisz na wynajmie?
  • Odpowiedz
@molski: rownie dobrze za 10lat to ty mozesz miec ratke 10k bo wibor bedzie 15% jesli juz tak z dupy lubisz dawac przyklady. A musisz po 5latach podpisac aneks na nowe przeliczenia (jesli tego nie wiesz).
  • Odpowiedz
@controll: Za 5 lat za wynajem bedziesz placil 6-7k a on nadal na stalych % te 2900. Jak sobie dorobi to nadplaci i rata mu spadnie lub skroci okres kredytowania. Do tego idzie inflacja ktora tez zmienia sytuacje.
  • Odpowiedz
@controll: Jeśli historycznie musiało dojść do inflacji 18%, żeby RPP podniosło stopy i wibor poszedł lekko ponad 7%, to zaryzykuję że najpierw inflacja wyniesie 50% zanim podniosą stopy do Twoich 15%. Czyli wtedy minimalna będzie 20k/msc, kawalerki będą po 2 miliony, Ty będziesz bulił 10k za wynajem, a ja sobie spłacę pozostałość kredytu paroma wypłatami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na BK2 praktycznie nie da się przegrać.
  • Odpowiedz