Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Odłożone 250 tys zł. Pracuję na b2b. Zarabiam 7 na rękę z czego minimum 5 odkładam co miesiąc. Kawaler, 30 lvl co raz bliżej. Praca zdalna. Mieszkam z rodzicami (dokładam się do opłat + jedzenie). Ogólnie na siebie mało wydaję. Czy rozsądnie byłoby wziąć jakieś mieszkanie w mieście wojewódzkim? #wroclaw #warszawa #krakow Chciałbym 2 pokoje. Być może ok. 200 wkładu i 400 kredytu? Co sądzicie? Co byście zrobili na moim miejscu? Nie śpieszy mi się aż tak, więc zawsze mogę poczekać, dorobić, ale na pewno nie chcę powiatowego czy wioski.

#kredythipoteczny #nieruchomosci #mieszkanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Odłożone 250 tys zł. Pracuję na b2b. Zarabiam...

źródło: 56a73fadd0ba5_o_full

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: możesz kupić, a jak zmienisz plany życiowe to sprzedasz. Tylko przekalkuluj najpierw czy na pewno Ci się zepnie budżet. Za chwilę i tak pewnie poznasz jakąś dziewczynę to mieszkanie się przyda. A jak nie znajdziesz laski to wynajmiesz mieszkanie i wrócisz do rodziców ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

1. określ rozsądne minimum, np. 40m^2, 2 pok.
2. znajdź jak największe miasto, które umożliwi Ci taki zakup (czyli np. Warszawa/Kraków odpadną, ale Poznań się załapie).
3. kup.
4. za 5 lat obserwuj, jak ludzie chcą płacić ci za to mieszkanie 50-75% więcej, niż dałeś.
  • Odpowiedz
przy 7k na reke nie stać Cię na kredyt 400k


@pasta_alla_carbonara: xDDD

Bk2% mordo i stać go na 600k z palcem w dupie

We Wroclawiu z 7k raczej nic nie odlozysz mieszkając samemu


XDDD

Ale jesteś odklejony xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Pamietaj ze banki przy b2b dość sceptycznie podchodzą do udzielanych pożyczek wiec może sie okazać że nie dostaniesz tyle ile byś chciał. Imo warto pogadać z doradca, zazwyczaj nic nie biorą za taką rozmowę
  • Odpowiedz
@Ogau: 600k jest dla rodzin z dziecmi, on sam moze sie ubiegać max o 500k. Wypłucze się z oszczędności, będzie musiał cos wyremontować jeszcze, rata kredytu 1500-1800zł (wg https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/bezpieczny-kredyt), do tego czynsz, opłaty/rachunki, ZUS bo kolega pracuje na b2b. A to idz do dentysty, a to kup jakieś buty czy kurtke, a to pojedz na weekend w góry, a to trzeba AC/OC do auta, a to paliwo, a to wyjdź na
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara: mordo, co ty #!$%@? xd

Z bk2 na luzie będzie zamykał miesiąc a jeszcze i nadplaci kredo fajnie po tych kilku latach. Ludzie z niższymi zarobkami potrafią zamknąć miesiąc w wawce wynajmując w pojedynkę mieszkanie xd

Ciężko to nazwac życiem na pełnej #!$%@?, ale nie każdego na to stać co nie zmienia faktu, że lepiej ogarnąć własnościowe niż spłacać cudze kredyty, bo wynajem jest droższy niż rata bk2
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ryczałt? ( ͡° ͜ʖ ͡°) powodzenia ze zdolnością. Ja bym się na Twoim miejscu wstrzymała z kredytem bo 7k na B2B to dużo nie jest. A już zwłaszcza w tych 3 miastach. Jeśli bardzo chcesz się gdzieś osiedlić to rozważyłabym mniejsze wojewódzkie, bo inaczej standard życia będzie niski bo jedyne co kupisz to kawalerkę. Ewentualnie rozważ jakieś miasta-satelity z dobrym dojazdem pociągiem np. Wieliczka koło Krakowa.
  • Odpowiedz
Ja bym kupiła mieszkanie 2 pokoje z osobną kuchnią. Jeden pokój zawsze bym dawała pod wynajem jakiemuś studentowi. Zawsze miałbyś oko na najemcę a we Wrocławiu za pokój biorą 1000 PLN + opłaty. Robisz na biało, jakieś standardowe mebelki IKEA i wystarczy. Gdyby Ci się podwinęła noga i stracił pracę to niestety, wracasz do rodziców, drugi pokój wynajmujesz i szukasz roboty. A gdybyś znalazł dziewczynę to jeszcze lepiej, ale pokój dalej bym
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: dla mnie pytanie brzmi inaczej jakim cudem odłożyłeś 250k majac około 30 zarabiając 7k netto, te odłożyłem odnosi się zapewne do tego że ktoś.ci ta kasę dal i na tym.sie skupmy, 7k netto przy b2b to śmiesznie niskie pieniądze, ci którzy mówią że przy kredycie 2% nie patrza na umowę robią z ciebie durnia
  • Odpowiedz
600k jest dla rodzin z dziecmi


@pasta_alla_carbonara: z dziećmi, a nawet bez nich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale niech to będzie 500k. Taka rata z czynszem to 2500zł nie przekroczy. Zakładając, że OP to nie debil i odliczył już obciążenie swojej pensji to zostaje mu 4500zł na miesiąc. Jak nie potrafisz sobie wyobrazić, że ktoś za tyle potrafi przeżyć na poziomie wyższym, niż robak to tylko
  • Odpowiedz