Wpis z mikrobloga

@thorgoth:

Ludzie o mindsecie ciemnogrodu ("mnie się należy bo jestem biedny, dajcie mnie socjal, a ta reszta co nie chce socjalu to złodzieje") to nie są wrażliwe żuczki które zwracają uwagę na to co mówi Krystyna Janda.

Dla nich i tak jesteśmy zdrajcami co chcą Polskę Niemcowi sprzedać, rozdziewiczyć dziewice maryje i gnębić lud, więc wszelkie umizgi do nich są zbyteczne i przeciwskuteczne.

jedno nie wyklucza drugiego, jak najbardziej pogarda dla
No kraje z niskim współczynnikiem giniego mają mniej problemów społecznych, takich jak kradzieże, przestępczość etc.

@johny-kalesonny: najniższy współczynnik giniego mają Somalia, a Erytrea i Sudan Południowy są blisko. Tam praktycznie cała populacja ma identyczny dochód. Dlaczego nie chcą się posłuchać ekspertów i wobec tak powszechnej równości nie są szczęśliwi ani nie rezygnują z przestępczości?
@ShadyTalezz:

dane porównawcze z regionu za rządów PIS i PO masz z bezrobociem?


Za PO nie dosyć że mieliśmy największy światowy kryzys to jeszcze wchodziły roczniki wyżu demograficznego. W 2004 mieliśmy namlodszą populację w ue.
W 2009 w służbie cywilnej osoby do 30 roku życia stanowiły 20%, teraz 7%. Po pisowskich rządach mamy totalne starzenie się i wymieranie społeczeństwa. Więc ciężko żeby było bezrobocie.

te 40mld to jest inwestyccja, która się
ok tylko się nie dziw jak Jarek wróci do władzy za 4 lata, nie doceniasz jak dużo wyborców pomiędzy PO a PISem się waha, zresztą przez podobną alienacje teraz PIS przegrał

@ShadyTalezz: tak jak napisałem wcześniej: kula w potylice od jednego skraju podkowy jest tak samo mordercza jak ta od drugiej.

Zresztą, pisowcy są głupi, w sytuacji skrajnej mogą być nawet lepszym wyborem niż Razemki. Państwo pisowskie moge dać rade okpić,
@TenXen47:

Po pisowskich rządach mamy totalne starzenie się i wymieranie społeczeństwa. Więc ciężko żeby było bezrobocie.


przecież pisałem, że mamy największą liczbę zatrudnionych w historii, to dowód na to, że gospodarka realnie urosła i totalnie zbija ten argument.

https://www.money.pl/gospodarka/takich-liczb-nie-bylo-nigdy-dotad-eurostat-pokazal-dane-o-zatrudnieniu-w-polsce-6898694978755456a.html

No super inwestycja. W konsumpcję która i tak plus minus stanowi 50% pkb i w dyskonty które i tak nie są polskie. Bo chyba za te 500 plusy i inne 13, 14
ale kumasz, że gospodarka to system naczyń połączonych i więcej kasy w jednym sektorze, przekłada się na więcej w innym?

@ShadyTalezz: ale kumasz że socjal to nie jest "więcej pieniędzy", tylko przesuwanie pieniędzy między jednymi ludźmi a drugimi, pomniejszone o koszty administracyjne?

Dlaczego zabranie pieniędzy inżynierowi i oddanie ich robolowi miałoby mieć jakikolwiek nienegatywny skutek dla gospodarki?
@ShadyTalezz: no to ja tak samo pisze że pis nie miał największego kryzysu w historii. A Ten obecny jest niczym w porównaniu z tym z 2008. Co widać po tym jak szybko gospodarki ue odrobiły po nim straty. UK dalej nie odrobiło tych z poprzedniego kryzysu.
Mial za to okres największej światowej Prosperity w XXI wieku.

ale kumasz, że gospodarka to system naczyń połączonych i więcej kasy w jednym sektorze, przekłada
Polecam Kurzgesagt


@johny-kalesonny: A ja nie polecam, bo poza filmami o fizyce to oni szerzą propagandę, w którą sami wierzą. Nie są rzetelni, korzystają ze źródeł dosłownie dotowanych przez ich sponsorów oraz mają własne poglądy, które próbują forsować. Niech zajmują się eksploracją czarnych dziur albo teleportowaniem Słońca na Ziemię ale nie ekonomią i polityką - bo zwyczajnie nie są odpowiednimi ludźmi do tego.
przecież Razemki to socjaldemokraci xD

@ShadyTalezz: skoro tak to tym bardziej należy się tych środowisk bać.
Zresztą już słyszałem że Hezbollach i Hamas to nasi bracia i integralna część Global Left.
Skoro Global Left idzie w taką stronę to zaraz się okaże że łysi naziole ze swastykami na klacie to sympatyczne, umiarkowane ziomki.
@thorgoth:

ale kumasz że socjal to nie jest "więcej pieniędzy", tylko przesuwanie pieniędzy między jednymi ludźmi a drugimi, pomniejszone o koszty administracyjne?


no właśnie nie, socjal to dosłownie więcej pieniędzy w gospodarce.

Dlaczego zabranie pieniędzy inżynierowi i oddanie ich robolowi miałoby mieć jakikolwiek nienegatywny skutek dla gospodarki?


bo to nie żadne zabranie a to, że są tego pozytywne skutki masz w danych i statystykach, ty za to podpierasz się tylko chłopskorozumowymi
@TenXen47:

no to ja tak samo pisze że pis nie miał największego kryzysu w historii.


no miał, kryzys covidowy z którym poradził sobie niemalże najlepiej w europie

Co widać po tym jak szybko gospodarki ue odrobiły po nim straty. UK dalej nie odrobiło tych z poprzedniego kryzysu.


no właśnie to jaką przewagę daje obecna polityka rządu nad polityką austerity świetnie widać po tym jak sobie z nimi poradziły gospodarki, Czechy są
socjal to dosłownie więcej pieniędzy w gospodarce.

@ShadyTalezz: a skąd te pieniądze się biorą? Rosną na drzewach czy na drukarkach NBP?

bo to nie żadne zabranie a to, że są tego pozytywne skutki masz w danych

Dane z Argentyny i Wenezueli są uprzejme się nie zgodzić.
Czyli zabieranie w podatkach to nie zabieranie? Znana retoryka. NKWD też nie zabijało, oni dokonywali sprawiedliwości dziejowej.
a skąd biorą się żappsy od Żabki?

@ShadyTalezz: czyżbyś porównywał uniwersalny środek płatniczy umożliwiaący korzystanie z dóbr i usług do promocji prywatnej firmy?
No czemu ja nie w szokie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To że pis rozgrzał drukarki i dał patusom socjal nie zmniejszyło bezrobocia tylko sprawiło że patusy wyrejestrowali się PUPów.
Zdradze sekret: jeśli dasz każdemu bezwarunkowo ubezpieczenie zdrowotne to bezrobocie "spadnie" jeszcze bardziej. Cuda i
@thorgoth:

czyżbyś porównywał uniwersalny środek płatniczy umożliwiaący korzystanie z dóbr i usług do promocji prywatnej firmy?

No czemu ja nie w szokie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dokładnie tak, gdzie są ekonomiczne różnice?

To że pis rozgrzał drukarki i dał patusom socjal nie zmniejszyło bezrobocia tylko sprawiło że patusy wyrejestrowali się PUPów.


znowu bzdura, dane pokazują coś innego, ile razy jeszcze wymyślisz sobie brednie pod tezę bez żadnych
ShadyTalezz - @thorgoth: 
czyżbyś porównywał uniwersalny środek płatniczy umożliwiaąc...

źródło: ba5d118ebf7a18d6dafe42d6a68f105b5cb8a4b99efd86262d6929eeca4f46e6

Pobierz
@ShadyTalezz:

no miał, kryzys covidowy z którym poradził sobie niemalże najlepiej w europie


A po miało jeszcze większy kryzys z którym sobie poradziło najlepiej w Europie. Kryzys który doprowadził do bankructw gospodarek.
A tu masz bezrobocie w Czechach. Tak samo sobie zobacz w usa za trumpa. No chyba ze on też inwestował w socjal.

no nie są minimalne a te miliardy się zwracają więc nie są realnym kosztem.


No zwracają tak
TenXen47 - @ShadyTalezz: 
 no miał, kryzys covidowy z którym poradził sobie niemalże ...

źródło: unemployment-rate-czech-republic

Pobierz