Wpis z mikrobloga

@BojWhucie: patrząc zarówno kulturowo jak i ekonomicznie to raczej nie. Wymienieni przez Ciebie to od dawna klasa pracująca, idąc nowomową socjalistyczną "robotnicy wykwalifikowani".

Nie chce wchodzić w jałową dyskusje dla dla mnie kryterium dochodowym jest przekroczenie mediany zarobków w danym miejscu a kryterium kulturowym - pragnienie i możliwość (finansową, czasową) rozwoju osobistego.

Chłopi i robotnicy w tym kraju to "lud smoleński" oraz "pokolenie jana pawła", nienawidzą was i zawsze będą, dopóki
Chłopi i robotnicy w tym kraju to "lud smoleński" oraz "pokolenie jana pawła", nienawidzą was i zawsze będą, dopóki nie wymrą. Wasz elektorat to księgowa na własnej działalności i właściciel sklepu internetowego który sam pakuje paczki na allegro. Jebiąc ich i tłumacząc dlaczego muszą się podzielić jeszcze bardziej ze smoleńskimi otrzymujecie takie efekty jak widać. A będzie jeszcze gorzej.


@thorgoth: no tak doebmy ludziom wykonującym istotne dla państwa i społeczeństwa zawody
@thorgoth: Ty serio myślisz, że nawet nie biedni ludzie, ale ludzie z innym dochodem niż programista albo lekarz, po prostu znikną i wymrą za jakiś czas? xD

W ogóle też to powtarzanie mitów o menelach i nierobach, chryste panie xDDDD Polecam Kurzgesagt w temacie dochodu uniwersalnego: https://www.youtube.com/watch?v=kl39KHS07Xc . Ludzie, którzy dostają zapomogi socjalne, w rażącej większości nie wydają tego na używki (jak alkohol), w ogóle też często podnoszą swoje kwalifikacje.

a
johny-kalesonny - @thorgoth: Ty serio myślisz, że nawet nie biedni ludzie, ale ludzie...

źródło: Screenshot 2023-11-02 at 10.35.54

Pobierz
Ty serio myślisz, że nawet nie biedni ludzie, ale ludzie z innym dochodem niż programista albo lekarz, po prostu znikną i wymrą za jakiś czas? xD


@johny-kalesonny: troche nie tak.
Większość ludzi biednych, w szczególności biednych kulturowo ma w tym kraju określony mindset. Konserwatywny, religijny, z poczuciem że jakieś elity chcą ich #!$%@?ć a te elity to michniki i sorosy które są, zawsze były i zawsze będą na lewo od nich.
Dla nich lewica to synonim zmiany kulturowej a oni nie chcą zmiany kulturowej, boją się jej i nienawidzą ludzi których z tą zmianą identyfikują.


@thorgoth: To akurat prawda i Lewica faktycznie nie ma kampanii skierowanej do tych ludzi. To jest ich błąd

PARPA twierdzi że alkoholików i ludzi blisko alkoholizmu jest w tym kraju 2,2mln.


@thorgoth: No i rozkład dochodowy alkoholików jest absolutnie różny. I tak, ludzie Z REGUŁY nie
@johny-kalesonny:

ogóle też to powtarzanie mitów o menelach i nierobach, chryste panie xDDDD


Jakiego mitu? Ja na własne oczy mogę obserwować jak rosnie kolejne pokolenie patolii za socjal. Bo po co mają iść do roboty skoro za to starcza?

Polecam Kurzgesagt w temacie dochodu uniwersalnego: https://www.youtube.com/watch?


Po co filmik skoro Finlandia ten eksperyment przeprowadziła i pięknie obalił on te teorie
https://www.euractiv.pl/section/praca-i-polityka-spoleczna/news/dochod-podstawowy-finlandia-guy-standing-helsinki-zus/

Systematycznie spada nam współczynnik Giniego od 2015


I co to
Jakiego mitu? Ja na własne oczy mogę obserwować jak rosnie kolejne pokolenie patolii za socjal.


@TenXen47: No właśnie tego mitu, co go powtarzasz

Po co filmik skoro Finlandia ten eksperyment przeprowadziła i pięknie obalił on te teorie


@TenXen47: Przeczytaj jeszcze raz ten tekst xD

I co to daje? Skoro cały czas jest gadanie o nierównościach?


@TenXen47: No kraje z niskim współczynnikiem giniego mają mniej problemów społecznych, takich jak kradzieże,
@johny-kalesonny:

No właśnie tego mitu, co go powtarzasz


Ten mit który ja dziennie na własne oczy widzę

Przeczytaj jeszcze raz ten tekst xD


Działał wśród stabilnych rodzin. A ci o których mówię do nich nie należą. Bo robienie co dziecka z innym chłopem jest normalnością

No kraje z niskim współczynnikiem giniego mają mniej problemów społecznych, takich jak kradzieże, przestępczość etc. W sensie porównaj sobie takie Rio de Janerio w Brazyli do
@thorgoth:

Konserwatywny, religijny, z poczuciem że jakieś elity chcą ich #!$%@?ć


bo chcą jakby nie patrzeć, pogarda z jaką PO i jego wyborcy odnosili się do klasy robotniczej, mieszkańców wsi i generalnie ciemnogrodu to główny powód, przez który stracili władzę poprzednim razem

Nawet Kurzgesagt mnie nie przekona, że pijany mirek "#!$%@?ć pedałów i lewaków" dostając transfer socjalny przenaczy go na kurs zawodowy a nie na flaszkę.


no to tylko pokazujesz, że
ShadyTalezz - @thorgoth: 
Konserwatywny, religijny, z poczuciem że jakieś elity chcą ...

źródło: Unemployment_rate_in_Poland

Pobierz
@TenXen47:

które w całym regionie było.


dane porównawcze z regionu za rządów PIS i PO masz z bezrobociem?

I na pewno żeby zmniejszyć obostwo wśród dzieci potrzeba pomad 40 mld rocznie.


te 40mld to jest inwestyccja, która się zwraca w postaci zmniejszonego bezrobocia i wzrostu gospodarczego
bo chcą jakby nie patrzeć, pogarda z jaką PO i jego wyborcy odnosili się do klasy robotniczej, mieszkańców wsi i generalnie ciemnogrodu to główny powód, przez który stracili władzę poprzednim razem

@ShadyTalezz: bzdura.
Ludzie o mindsecie ciemnogrodu ("mnie się należy bo jestem biedny, dajcie mnie socjal, a ta reszta co nie chce socjalu to złodzieje") to nie są wrażliwe żuczki które zwracają uwagę na to co mówi Krystyna Janda.
Dla nich