Wpis z mikrobloga

@ShadyTalezz:

no wątpię żeby reszta europy chciała kilka lat stagnacji w zamian za chwilowy minimalny wzrost.


Jakiej stagancji jak najsłabszy rok 2013 to prawie 1% wzrostu.

aby zmniejszyć nierówności i pomóc najbardziej potrzebującym


Nierówności zaczęły mocno spadać za PO. A teraz, lo 8 latach PiS mamy sytuację gdy zaczynają rosnąć.
A pomóc najbiedniejszym nie kosztuje dziesiątek miliardów. Polityka pis nie umiała zlikwidować nawet skrajnego ubóstwa.

nie możemy w tym konkurować z
Białoruś nie jest państwem socjalistycznym ale tak jak państwa socjalistyczne jest poddana zewnętrznej imperialnej presji, są na nią nałożone liczne sankcje i blokady handlowe.

@ShadyTalezz: a jakim państwem jest Białoruś? I czy owe złowrogie blokady mają coś wspólnego z traktowaniem opozycji w katowniach KGB czy to tylko światowy imperialny neoliberalizm gnębi baćke, przedostatniego rzecznika mas pracujących miast i wsi?
a jakim państwem jest Białoruś? I czy owe złowrogie blokady mają coś wspólnego z traktowaniem opozycji w katowniach KGB


tak mają i są zasłużone moralnie, to nie zmienia faktu, że
1) jak najbardziej mają wpływ na gospodarkę, przez co porównywanie białorusi z Polską nie ma sensu
2) nic nie realnie nie dają bo do żadnej zmiany reżimu nie dochodzi, tylko utrudniają życie ludziom na białorusi
3) światowy imperialny neoliberalizm nie ma problemu
najniższy współczynnik giniego mają Somalia, a Erytrea i Sudan Południowy są blisko. Tam praktycznie cała populacja ma identyczny dochód. Dlaczego nie chcą się posłuchać ekspertów i wobec tak powszechnej równości nie są szczęśliwi ani nie rezygnują z przestępczości?


@thorgoth: Ponieważ w całym ambarasie jest jeszcze kilka innych zmiennych. Ale tak, niski współczynnik giniego jest akurat ważny jak chcesz mieć szczęśliwe społeczeństwo, a nie żyć jak w Rio de Janeiro czy Indiach.
Ten mit który ja dziennie na własne oczy widzę


@TenXen47: Piękna anegdotka. Chodzisz tam oglądać te dantejskie sceny z kolegą gejem, który też nie jest za tym całym LGBT?

Ale już że w polsce żyje się gorzej niż tam to już nie powiesz?


@TenXen47: Gorzej niż w USA? Ja mam taki radykalny pogląd, że w Polsce żyje się lepiej niż w USA dla statystycznego Kowalskiego. Głównie za sprawą publicznej służby
@johny-kalesonny:

Piękna anegdotka. Chodzisz tam oglądać te dantejskie sceny z kolegą gejem, który też nie jest za tym całym LGBT?


Żyj w oderwaniu od rzeczywistości. W końcu śpiewaki i tym podobne całe życie wychowywali się zdala od patologii której tak bronią.
Ale nie chcesz to idź na 7 rano do autobusów czy tramwajów koło szkół i zobaczysz jak zapracowane mamuśki wiozą swoje dzieci do świetlicy nie ważne od kiedy zajęcia. By
:jakbym wiedział, że mam do czynienia z przygłupem dla którego socjalizm = jakikolwiek program socjalny i jego analiza kończy się na tym, że wenezuela biedna bo socjaliz to bym nawet dyskusji nie podejmował

@ShadyTalezz: no ale nie masz, za to szanse na wyłapanie czarno za podjazdy ad personam masz.
Zmniejszanie bezrobocia nie jest dobrem samym w sobie, dlatego nie powinno być celem samym w sobie.
I nie każdy program socjalny oznacza