Wpis z mikrobloga

@mickpl: Obecnie w Kanadzie największą składową inflacji są... STOPY PROCENTOWE. To tyle w sprawie "źle" prowadzonej polityki pieniężnej. Jeśli inflacja nie wynika z darmowego pieniądza tylko z szoków podażowych stopy tylko ją zaogniają.
  • Odpowiedz
@mickpl: no nadrukowali 40% wszystkich dolarow ever w trzy lata to mają. Prawdziwa inflacja jest większa. Te wskaźniki są na podstawie zmanipulowanego "koszyka".
  • Odpowiedz
@mickpl: podwyższenie stóp w polsce nie zmniejszyłoby inflacji, u nas tak samo jak w większości europy inflacja spowodowana jest wzrostem cen energii i spiralą marżową(tj. chciwością kapitalistów), dlatego po obniżeniu stóp 2 miesiące temu nie wystrzeliła w górę i od kwietnia ceny nie rosną.

Pogląd, że podwyższenie stóp zawsze obniży inflacje to głupota, czasem jest to niekorzystne i tylko wzmaga bezrobocie i potrafi inflacje napędzić(tak jak to ma teraz miejsce
  • Odpowiedz
@mickpl amatorzy, dobrze że "nami rządzi papież" ekonomii, prawdziwy jastrząb i gołąb w jednej postaci. Doskonale wiedział że na spółkę z Matim wydrukowali sobie ponad 200mld żeby ratować gospodarkę przed samym sobą i teraz ten pusty pieniądz musi być przepalony w ogniu inflacji. Żadnej walki z nią, państwo i tak zarabia bo ma procentowy udział i jest im nawet na rękę jak zaplacisz więcej w sklepie za zakupy, zawsze mają 23%
  • Odpowiedz
@widmo82 ja mam dotykową i mi nie szkoda, więc powtórzę: za inflację w Polsce odpowiada rząd PiSu oraz sprzeniewierzenie się NBP konstytucyjnemu zadaniu. Na czele rządu stał i jeszcze stoi póki co Mateusz Morawiecki a na czele NBP stał i jeszcze stoi Adam Glapiński - to oni są odpowiedzialni za to że ceny w Polsce tak oszalały. Są to osoby publiczne i ich praca podlega szczególnej ocenie: Mateusz zgodnie ze swoim
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz
a wiesz jak można ukrócić chciwość kapitalistow?
Zmniejszając im finansowanie. A wiesz jak to się robi? No nie zgadniesz.


cen
  • Odpowiedz