Wpis z mikrobloga

Spełniłem swój synowski obowiązek odwiedzając groby rodziców. Zapaliłem dwa znicze na jednym grobie i po prostu wróciłem do domu. Przez te wszystkie lata w Dzień Wszystkich Świętych czułem jeszcze ten nastrój, ale w tym roku jakoś było mi to obojętne. Teraz pora wrócić do smutnej rzeczywistości mimowolnego kawalera, który sam musi sobie przyszykować szybki obiad przed robotą.
#przegryw #przegrywpo30tce #wszystkichswietych
CulturalEnrichmentIsNotNice - Spełniłem swój synowski obowiązek odwiedzając groby rod...

źródło: 57z1

Pobierz
  • 22
@sztynksiareczka

Robi to w ten konkretny dzień, bo taką wyniósł tradycję z domu. Ta tradycja sama w sobie, że robi się to w danym dniu nie jest negatywna, wręcz przeciwnie, wracają często wspomnienia związane z nią, jakieś większe emocje niż w inny dzień, więc co w tym złego? Dodatkowo w polskim prawie pracy mamy wolne przeznaczone na ten konkretny dzień. Uważam, że jak najbardziej można to oddzielić od kościoła, tak samo jak
@sztynksiareczka

No tak, tylko Ty napisałeś "jakby Cię mało obchodziły..." jako odpowiedź na "zdanie klechów i ich durne msze na cmentarzu mało mnie obchodzą". A ja wytłumaczyłem, że może po prostu obchodzi go domowa tradycja, emocje i wspomnienia z tym związane, a nie implikuje to tego, że obchodzi go "zdanie klechów i durne msze".
tylko wymysł kleru


@PODLECKIv2: wręcz przeciwnie, nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś kler się #!$%@?ł, że Polacy odwiedzają groby w Dzień Wszystkich Świętych, a nie w zaduszki.