Wpis z mikrobloga

Od wczoraj, znów kisnę od wykopowych "ekspertów" z ekonomii, którzy za każdym wystąpieniem Glapy, wieszczyli potop i Wenezuelę, a facet dalej robił na czym się znał i nie słuchał szczekania i ujadania, które inspirowała tzw. opozycja dupokratyczna. Cała jego strategia opierała się na balansowaniu pomiędzy zatrzymaniem inflacji, przy jednoczesnym utrzymaniem na właściwych torach gospodarki i miejsc pracy.
Niejednokrotnie już tu mnie wyzywano od czci i wiary, że też uważałem tą politykę za właściwą, bo przecież nie o to chodzi, by zarżnąć kredytobiorców (którzy i tak ponieśli duży ciężar przy zwalczaniu inflacji) i firmy, które z jakichś względów też jechały na kredycie, czy to na rozwój, czy inną rzecz. I co? Facet miał rację, a ci wszyscy rozhisteryzowani "eksperci", mogą co najwyżej przeprosić publicznie, czego oczywiście nie zrobią z braku honoru.

Za każdym ebanym razem, gdy to przypominam przy okazji nowego spadku inflacji (a eksperci przewidywali już w tamtym roku 20%), to słychać znów to samo ujadanie i wycie, że to chwilowe, że to koniunktura, że zobaczysz za chwilę... i inne głupstwa, które bezwstydnie pierdzielą od miesięcy, gdy za każdym razem wskaźniku inflacji r/r spadają. Wstyd. Nie dziwię się takiemu @mickpl, że jakieś farmazony wali, bo stara się od kilku lat biegać na wykopie za jakiegoś "eksperta" rynku nieruchomości, któremu bańka pęka od pięciu lat co najmniej kilka razy w miesiącu i gdyby taki Glapa pocisnął stopami powyżej inflacji bazowej, zarzynając kredytobiorców, to byłby prawdziwym wybawieniem, bo wtedy na zgliszczach dziesiątek tysięcy rodzinnych bankructw, mógłby ogłosić po dziesięciu latach, że miał rację... a niech się reszta spali doszczętnie.

Dlatego oddajmy Glapińskiemu to co mu się należy, niezależnie od poglądów politycznych (nigdy nie głosowałem na PiS), bo jak jastrząb rozprawia się z największym kryzysem od 20 lat i odważnie szedł pod prąd, pomimo wycia opozycji i różnej masy klakierów, którzy określali się ekonomistami.

#plityka #inflacja #nbp #finanse #glapinski #kryzys #nieruchomosci #bekazpodludzi #polska
p.....r - Od wczoraj, znów kisnę od wykopowych "ekspertów" z ekonomii, którzy za każd...

źródło: adam_glapinski

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@podatnik_fundator przecież on narazie trafił tylko i wyłącznie, że inflacja na koniec roku będzie jednocyfrowa. Odkąd pamiętam na szybko: inflacji nie będzie, inflacja będzie ale tylko kilka %, podnoszenie stóp do szkolny błąd, niskie stopy zostaną na lata, może i mamy 8% ale Turcja ma 40% więc jest git, nie ma szans inflacji powyżej 10%, może i inflacja jest 18,2% ale inni mają 20. Przecież to gdyby rzucał moneta to miałby
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator: @mickpl kiedyś tu pisał, że ma 500k wolnej gotówki pokitranej na jakiś lokatach/akcjach czy w skarpecie więc chłopa raczej stać na mieszkanie. Po prostu nie może się pogodzić z tym, że nie stać go na 100 m2 apartament na Złotej 44 i że na zakup musiałby wydać wszystkie oszczędności i być może wziąć jakiś tam kredyt.
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator: nie no wiec #!$%@? fakt ze teraz w lidlu zostawiam 100 zl jak wchodze po chleb i wedline to jest ok.. no #!$%@? grunt ze 'wyliczona' inflacja jest 6 %.. #!$%@? mnie interesuje ile wynosi, ma mnie stac zrobic za kupy. Ceny sa takie ze jak idziesz na miasto cos zjesc to bedzie dobrze jak 1 osoba zamnknie sie w 150 zl.. benzyna juz #!$%@? po 6.50 a mialo
  • Odpowiedz
jak znowu wszystko podrozeje... #!$%@? wszedzie sami experci...


@oink_oink: Za każdym razem, jak nie to, to tamto... zobaczycie. Nawet się tego czytać nie chce, te same żale od roku. Po drugie, ceny nie wrócą, ale pensje urosną. Bzdury podobnie piszesz, jak ten z kawału, że benzyna od 10 lat nie zmieniła ceny, bo cały czas za 50 zł tankuje i jak na serio na chleb i wędlinę na niego, płacisz
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator: xDDDDDDDDDDDDDDD ło baben... "ale pensje urosną. " #!$%@? chyba minimalna xDDDDD pensje urosno.. o #!$%@? ;) ludzie trzymajta mnie. jak #!$%@? #!$%@? minimalna dogonila wykopowych programistow niektorych ;) a ty mi piszesz o podwyzkach xD sie usmialem, matka wie ze cpiesz ?
  • Odpowiedz