Wpis z mikrobloga

@szczyp1orek: nie, skąd ten pomysł? dlaczego w tak żałosny sposób próbujesz mi przypisać popieranie takich idiotyzmów? Jak kilkukrotnie pisałem podoba mi się język polski.
  • Odpowiedz
dlatego bohatersko wyśmiewasz feminatywy które wyparli z języka komuniści xD

tag bo śmiejesz się z siebie wypełniającego kacapskie rozkazy walki z językiem polskim?


@Deska_o0: Komunisci prujacy sie o to co wyparli komunisci. Kek XD
  • Odpowiedz
ok, może prostszym językiem:

-wiesz że feminatywy które wyśmiewasz są częścią języka polskiego dłużej niż żyją twoi dziadkowie?

-wiesz że walczyła z nimi komunistyczna władza?

-zdajesz sobie sprawę że wypełniasz po latach polecenia komuchów?


@Deska_o0: Zajebiście obłudne. Zmieńmy pare słów i zobaczmy:

-wiesz że Kościoł. który wyśmiewasz jest częścią polskiej kultury dłużej niż żyją twoi dziadkowie?
-wiesz że walczyła z nim komunistyczna władza?
-zdajesz sobie sprawę że wypełniasz po latach polecenia
  • Odpowiedz
@NaChuiMiTaCHata: koleżka z TEDx-a sam sobie przeczy 2 razy:
-wyśmiewa tłumaczenie w komunistycznym słowniku tłumaczenie dla używania form męskich, a na koniec przytacza badania, które potwierdzają to komunistyczne tłumaczenie,
-wyśmiewa ludzi, którzy uważają, że wymowa słowa "chirurżka" jest ciężka - szkoda, że sam wymawia ją z błędem - zamiast "chiruRżka" wymawia "chirużka" - bez drugiego "r". Coś jednak trudna jest ta wymowa ʕʔ

Fajnie, że pokazuje, że
  • Odpowiedz
wiesz że Kościoł. który wyśmiewasz jest częścią polskiej kultury dłużej niż żyją twoi dziadkowie?


@pastor_manning: od kiedy i w jakich okolicznościach stał się "częścią polskiej kultury"?

Widzisz? Twój argument jest inwalidą i to takim, co nawet na wózku nie jeździ.


@pastor_manning: dokładnie, tylko jesteś aż tak zaślepiony nawet tego nie dostrzegasz
Zresztą swoją żałosna próbę zaatakowania mnie opierasz na mojej niechęci do kościoła która sobie uroiles, a ja nie mam
  • Odpowiedz
ok, może prostszym językiem:

-wiesz że feminatywy które wyśmiewasz są częścią języka polskiego dłużej niż żyją twoi dziadkowie?

-wiesz że walczyła z nimi komunistyczna władza?

-zdajesz sobie sprawę że wypełniasz po latach polecenia komuchów?

@Deska_o0: Prostszym językiem: jesteś komuchem i próbujesz wykręcać kota ogonem.
  • Odpowiedz
jesteś komuchem


@ibilon: nie, nie jestem, za to byłem przez nich internowany, pamiętasz chociaż tamte czasy czy standardowo kozak zza klawiatury który poszedłby na współpracę przy pierwszej okazji?

próbujesz wykręcać kota ogonem.


@ibilon: w jaki sposób? broniąc języka polskiego przed debilami?
  • Odpowiedz
@R_O_T_T_E_N "Negatywnie o (tej) ministrze mówił w telewizji prof. Jan Miodek, a na łamach „Gazety Wyborczej” sekretarz Rady Języka Polskiego dr Katarzyna Kłosińska, według której jedynym poprawnym żeńskim odpowiednikiem minister jest ministerka, na razie jednak zbyt potoczna, by się nią posługiwać w języku oficjalnym."
  • Odpowiedz
Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, obroniwszy pracę magisterską nt. języka poezji Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego.


A więc typowe oranie lewactwa - teza z dupy, którą można obalić w 10 sekund.
  • Odpowiedz
od kiedy i w jakich okolicznościach stał się "częścią polskiej kultury"?


@Deska_o0: od 966 roku, od Chrztu Polski. Próby podważania roli chrześcijaństwa w rozwoju kulturalnym Polski, a nawet europy zachodniej są śmieszne i co ciekawe bardzo często spotykane na tagu #neuropa, co zbytnio mnie nie dziwi.

Zresztą swoją żałosna próbę zaatakowania mnie opierasz na mojej niechęci do kościoła która sobie uroiles, a ja nie mam nic do niczyjej wiary nie
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: No to zaznaczmy wyrazy, których się już nie używa. Cały 1... Wielu wyrazów, zwyczajnie przestaje się używać albo ktoś walnął babola i sobie jest napisany babol w gazecie albo książce. No i ta senjorka. Mamy zacząć używać senjorka, zamiast seniorka?
Coś jest nie tak z tymi konkretnymi feminitywami, ale nie z wszystkimi. Wyśmiewane jest tworzenie feminatywów na siłę. Był podany przykład przedszkolanki. Chłopa przedszkolankę nazwiemy przedszkolanką i tyle. Tak się
Nemayu - @NieRozumiemIronii: No to zaznaczmy wyrazy, których się już nie używa. Cały ...

źródło: image_2023-10-31_175659192

Pobierz
  • Odpowiedz