Wpis z mikrobloga

od 966 roku, od Chrztu Polski


@pastor_manning: i jaki był wybór zamiast chrztu? Sprawdziłeś?

Próby podważania roli chrześcijaństwa


@pastor_manning: a gdzie coś takiego robię oprócz oblężonej twierdzy w której żyjesz?

Kościół musi się mieszać w politykę, bo to jest częściowo jego zadanie.


@pastor_manning: kto ci takich bzdur nagadał? Kościół nie może mieszać się w polityke, polityka zajmują się obywatele którzy jeżeli chcą mogą reprezentować wolę kościoła

Robienie akurat z
i jaki był wybór zamiast chrztu? Sprawdziłeś?


No ale co w związku z tym? To, że to była najbardziej sensowna wtedy opcja, czemukolwiek umniejsza? Co ty za fikoły próbujesz uskuteczniać.

kto ci takich bzdur nagadał? Kościół nie może mieszać się w polityke, polityka zajmują się obywatele którzy jeżeli chcą mogą reprezentować wolę kościoła


Przecież ja dokładnie to napisałem. Wola kościoła musi być jasna, klarowna i zgodna z jego nauczaniem. Tak może być
@NapromieniowanaSkarpetka: Nie są nowościami, jak już wspomniano, niektóre, jak na przykład "ministrzyni" były obecne już w XVI wieku (znaczeniem było wtedy "ministrzyni jakiegoś zboru protestanckiego" o ile dobrze pamiętam) pasują do języka dokładnie tak samo jak i reszta słowotwórstwa,..... I są tworzone jak najbardziej oddolnie przez ludzi.

Możesz mi wyjaśnić w miarę sensownie co jest w nich niby "kretyńskiego"? Żaden przeciwnik nie umie tego nijak wyjaśnić.
Niektórym się #!$%@?ło, że "Kościół nie może mieszać się w polityke", to oznacza, żeby się w ogóle zamknął, nie wychylał i tylko pieniądze dla ubogich zbierał.


@pastor_manning: znowu całkowicie ponijasz to co pisze, spisujesz własne urojenia i odnosisz się do tego jak do moich słów, żałosne. Na szczęście złamali konkordat który teraz będzie można bez problemów wypowiedzieć i opodatkować jak każda inna organizacje

nie rozumiem czego się spłakujesz, jak sam ci
znowu całkowicie ponijasz to co pisze, spisujesz własne urojenia i odnosisz się do tego jak do moich słów, żałosne.


@Deska_o0: no to jasno napisz co twoim zdaniem jest tym skandalem w świeckim państwie, bo gardłujesz już tak wokół tematu, że zaraz jajo zniesiesz.

ponieważ robi to odpad który wymyśla własną przeszłość i przeczy faktom


@Deska_o0: XDD. tyle
jasno napisz co twoim zdaniem jest tym skandalem w świeckim państwie,


@pastor_manning: przemówienia nieprawych i niesprawiedliwych z ambon, defraudacja pieniędzy na ochronę zabytków, brak płacenia podatków, wyłudzenia ziemi, agitacja wyborcza, rozumiem że dla ciebie to wszystko jest ok skoro tak zaciekle ich bronisz, ale wielu ludziom to nie odpowiada, polska jest i będzie państwem świeckim, możesz wyjechać do Izraela czy Afganistanu jak chcesz żyć w wyznaniowym

tyle


@pastor_manning: tak, tyle,
@aa-aa: No ministrzyni brzmi jak dla mnie lepiej, i lepiej się wpisuje w schemat : sprzedawczyni, mistrzyni, bogini, wyznawczyni, radczyni, i tak dalej.

Ministra brzmi jakoś tak żartobliwe, jak potwora, szczęściara, itd. gdzieś ten przyrostek - a zszedł w takim kierunku.
przemówienia nieprawych i niesprawiedliwych z ambon

agitacja wyborcza


@Deska_o0: znowu całkowicie pomijasz to co pisze, żałosne. Odsyłam do mojej pierwszej odpowiedzi w tym wątku

defraudacja pieniędzy na ochronę zabytków


Mocno dyskusyjna teza, sugerujesz wyłączenie obiektów sakralnych z definicji zabytku?

brak płacenia podatków


Czerwona propaganda. Można dyskutować o kwotach, ale to co napisałeś to jest populistyczne kłamstwo obliczone na przygłupich antyklerykałów. https://www.ekai.pl/na-jakich-zasadach-kosciol-w-polsce-placi-podatki/

wyłudzenia ziemi


Jeśli mówisz o wyłudzeniach ziemi, która została kościołowi
Mocno dyskusyjna teza, sugerujesz wyłączenie obiektów sakralnych z definicji zabytku?


@pastor_manning: nic takiego nie robię, sugeruje uczciwy podział pieniędzy na remonty a nie 20% zabytków otrzymało ponad 3/4 pieniędzy a pominięto całą resztę

Czerwona propaganda


@pastor_manning: ile procent oddają od datków? No zero, masz rację jest cacy xd
A ile procent kiedy wykonują jakąś usługę jak pogrzeb czy ślub? Cholera, znowu zero?

Jeśli mówisz o wyłudzeniach ziemi, która została kościołowi