Wpis z mikrobloga

Chciałbym tylko zauważyć, że atak Hamasu był typowo nastawiony na wyżycie się i urządzenie polowania na cywili, bo ciężko zakwalifikować taki bezsensowny rajd w jakichkolwiek poważnych realiach strategicznych.

Żydzi z kolei nie atakują zgrupowań palestyńskich cywili dla samego celu ich eliminacji, zawsze są to ofiary przypadkowe spowodowane tym, że Hamas w co drugim bloku ma poukrywane swoje bazy zapasów, stanowiska, wejścia do tuneli itd.

Taka jest prawda, że życie własnego żołnierza jest cenniejsze niż potencjalnego cywila, jeżeli można zaoszczędzić im katorgi zdobywania budynków piechotą to zawsze lepiej jest je zbombardować.

#izrael #palestyna
  • 29
@DorianJS:

The militant group said the vehicles were hit as they headed away from Gaza City on Friday after the army ordered more than a million residents to evacuate to the south of the besieged territory ahead of an expected ground invasion.


To ci co mówili że ta porwana niemka żyje?

https://wydarzenia.interia.pl/raport-wojna-w-izraelu/news-zwrot-ws-porwanej-przez-hamas-niemki-matka-z-dramatycznym-ap,nId,7080739

Jak przekazał dziennik, źródła palestyńskie miały poinformować rodzinę, że Shani jest w szpitalu Hamasu, ale jej stan zdrowia jest
@zwykly_szarak: Jak dla tych ludzi ważniejsze jest idealizowanie skrawka pustyni na której nic nie wyrośnie, od bezpieczeństwa własnej rodziny i dzieci - to są oni chorzy psychicznie albo zwyczajnie #!$%@?.
no zajebiście. Rozwalę Ci dom i cały majątek twojego życia, ale nic się nie stało, bo poinformowałem cię o tym 10 min wcześniej xD


@Nofuck: trzeba było nie wybierać terrorystów w wyborach, trzeba było nie udzielać im schronienia. Kasa płynęła do nich ciurkiem przez dziesiątki lat, a oni wydali ją jedynie na robienie jakichś #!$%@? rakiet z rur kanalizacyjnych, zamiast zbudować normalny kraj, sami są sobie winni.
a co do tej Niemki to sama rodzina mowila ze ma info ze ona ciagle zyje.


@DorianJS: bo takie informacje otrzymała z tego samego źródła z którego informacje otrzymał sky news. Czaisz baze teraz? Może napisze jaśniej: palestyńczycy nie są dla mnie wiarygodnym źródłem.
Czy w takim razie jakby rosyjska armia ostrzegała przed bombardowaniem cywili to jest wszystko ok i można walić jak leci? XD


@PanKapusta: Oh jak zgrabnie pomijasz skale ataków terrorystycznych hamasu na Izrael. Jak zgrabnie pomijasz czyja to jest ziemia (hint: Izraela).
@jozef-dzierzynski: Wytykałem tylko Twoją krzywą logikę w tym konkretnym punkcie, to nie była analiza całego konfliktu. Po prostu mówienie o tym, że jak ostrzegają i "zachęcają do ewakuacji" (zachęcamy, bo spuścimy ci bombę na głowę) jest dla mnie mocno krzywe. Rozumiem, że zachęcają cały kraj do ewakuacji, bo trzeba go zrównać z ziemią, bardzo uczciwe ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wytykałem tylko Twoją krzywą logikę w tym konkretnym punkcie,


@PanKapusta: logika nie jest krzywa, krzywe jest twoje podejście. No chyba ze wolisz umrzeć jako żywa tarcza dla hamasu, wtedy okej. Było ich nie wpuszczać w zaludnione miejsca, niech robią sobie składy broni na cmentarzu, tam gdzie ich miejsce.
@jozef-dzierzynski: Jasne, ludność cywilna to najbardziej logiczna siła do powstrzymania uzbrojonych bojowników, pewnie. Tak samo logiczna jak bombardowanie osiedli na oślep, skoro się ostrzega wcześniej.

I żeby nie było, nie jestem po żadnej stronie tego konfliktu, całym sercem potępiam ataki terrorystyczne Hamasu. Po prostu nadal nie widzę usprawiedliwienia dla bombardowania cywili. Wydaje mi się, że obie strony oddalają się od człowieczeństwa, robiąc to co robią. Bo pewnych rzeczy po prostu się