Wpis z mikrobloga

Zakupiłem sobie w końcu gitarę basową. Tutaj dopiero zaczynają się schody xD Od czego zacząć? Nie chcę nabrać jakichś złych nawyków. Co polecacie? Jakaś ciekawa książką? Kursy? Z plusów i to znaczących jest to, że samą teorię i muzykę per se dobrze ogarniam (12 lat szkoł muzycznej) jednak wyłącznie klawisze. Struny mnie przerażają...

#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa #muzykaklasyczna #muzyka
  • 5
@Qbakoz: jeśli ogarniasz teorię, to poleciłbym jednak po prostu ogrywać kawałki - reszta powinna 'przyjść sama' w ramach praktyki
Najpierw ogrywasz samą linię basu, wbijasz w skalę, potem soloizmy itd. do robienia harmonii na basie
  • 1
@wieszakhybrydowy: Jednak technika gry na instrumencie strunowym jest kompletnie inna. To nie jest tak, że biorę gitarę, znam nuty i jazda. Myślę, że nauka odpowiedniego palcowania i nauka gdzie leży dany dźwięk jest kluczowa, dlatego pytam o tego typu pomoce. Jakieś proste kawałki z tabulatury zagram, jasne, ale nie w tym problem :)
Myślę, że nauka odpowiedniego palcowania i nauka gdzie leży dany dźwięk jest kluczowa, dlatego pytam o tego typu pomoce.


@Qbakoz: Dokładnie tak. Dlatego przejrzyj Scotta, albo upoluj jakąś książkę czy inny kurs online.

Chociaż przyznam, że największy progres w technice gry zrobiłem jak wziąłem lekcje u zawodowcy. Kilka czy kilkanaście lekcji, a progres większy niż sam przez rok robiłem.

Jeszcze na grupie basowej na fb ktoś proponował lekcje online.