Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Jestem w trakcie zmiany pracy, dostałem już finalną propozycję u nowego pracodawcy. Pracę mam zacząć od stycznia natomiast budzi moją obawę to, że umowę podpisuję dopiero pierwszego dnia pracy w nowej firmie (w styczniu). Boję się, że przez ten okres może się coś zmienić i nowy pracodawca się rozmyśli. Czy mogę sobie to jakoś zabezpieczyć? #pracbaza #praca #pracait
  • 10
  • Odpowiedz
@Borsuczy27 cisnij żeby podpisać wcześniej, ale to normalna praktyka w wielu firmach, jak to nie firma krzak to nie powinna wystawić, tylko trzymaj maile i dowody na to ze na 100% chcą Cię zatrudnić
  • Odpowiedz
umowę podpisuję dopiero pierwszego dnia pracy w nowej firmie (w styczniu).


@Borsuczy27:

Raz tak zrobiłem (tylko nie w styczniu) i się udało, ale zdałem sobie sprawę jakie to było głupie. Drugi raz jak dostałem dobrą ofertę i nie dostałem dwa miesiące przed umowy do wglądu tylko w ostatni miesiąc, w którym miałbym już być na wypowiedzeniu to podziękowałem za ofertę, nie będę ryzykować, że się komuś zapomni :P
  • Odpowiedz
@Borsuczy27 jeśli chcę zatrudnić kogoś, kto rezygnuje z innej pracy, to umowę podpisuję wcześniej a w życie wchodzi w ustalonym terminie, zwykle po okresie wypowiedzenia w obecnej firmie kandydata. To chyba dosyć logiczne, bo pracownik i tak ponosi większe ryzyko.
  • Odpowiedz
@Kirdan5: @Borsuczy27, Tak naprawdę nawet podpisana umowa niewiele Ci da, bo ją można wypowiedzieć i zwykle masz na początku 2 tygodnie wypowiedzenia, góra miesiąc. Więc jak zmienią zdanie i tak Cię zwolnią.
  • Odpowiedz
@Draiks znałem od kolegi sytuacje kiedy HRówa coś kręciła przy zatrudnieniu mimo ze była akceptacja przez główna techniczna osoba w firmie. Babka przekładała date zatrudnienia i w sumie to najlepiej jakby jutro zaczął kolega u nich prace (mimo ze mówił wielokrotnie ze ma 3 miechy wypowiedzenia). Poszedł mail do głównego technicznego w tamtej firmie łącznie z mailem odnośnie chęci zatrudnienia i HRówa odpuściła odrazu. To oczywiście dotyczy sytuacji kiedy firma chce zatrudnić
  • Odpowiedz