Wpis z mikrobloga

  • 0
@WstretnyOwsik powiedz mi wartości wyświetlane przez e-licznik są to wartości podane po "odjęciu" 20% energii którą zabiera tauron? (z energii którą się oddaje do sieci?) czy te sumy to ilość od danej energii a kiedy chcę znać "mój zapas" na tą chwilę to muszę od sumy rocznej odjąć jeszcze 20%?
Chodzi mi o to jak poprawnie dojść do liczby "zapasu energii którą mogę wykorzystać przed końcem roku"

Teraz tauron dodał do aplikacji
  • 0
@WstretnyOwsik pytam dlatego ze dzienne, miesięczne i analogicznie roczne dane z elicznika mam znacznie mniejsze niz dane które pokazuje mi aplikacja dedykowana od fotowoltaiki. Czytaj aplikacja od fotowoltaiki pokazuje mi ze wygenerowałem dziennie 10kw, aplikacja elicznik pokazuje mi (następnego dnia, stan za poprzedni dzień), ze mam wyprodukowane jakieś 7-8kw). Analogicznie tygodniowe i miesięczne i roczne rozbieżności między danymi z samej fotowoltaiki a licznikiem są znacznie większe.
@piszmaile: Ale eLicznik pokazuje energię oddaną do sieci. Powiedzmy że panele zrobił 20kWh przez dzień ale w między czasie wykorzystałeś 5kWh to eLicznik pokaże energię oddaną 15kWh. Przynajmniej ja to tak rozumuję.
  • 0
@WstretnyOwsik elicznik podaje dwie wartosci (zakładki)

Energia oraz energia zbilansowana.

Energia zwykła - rozumiem stan z licznika ilości która przeszła przez licznik, oddanej i pobranej.

Zbilansowana energię rozumiem poprzez wskazanie przez elicznik energii wyprodukowanej minus energię którą "z niej zjadłem" na bierzaco.

Ale obie te wartości sa u mnie mniejsze niz wartości aplikacji z mojej fotowoltaiki.

I teraz pytanie co jest grane i czemu się to różni, czytaj dalej jak dojść do
@piszmaile: Energia zbilansowana to jest już po wszystkich rozliczeniach Tauronu. Sprawdzałem np. fv za sierpień i dane z niej pokrywają się z danymi w eliczniku po zaznaczeniu zbilansowanej energii.

Licznik nie wie ile zjadłeś bo skąd?

Dlatego wziąłem rozliczenie miesięczne i nie żałuję. Jedyny minus to opłaty stałe co miesiąc jakieś 26zł. Ale przynajmniej mam czarno na białym np. z fv za sierpień

Informujemy, że zgodnie z Ustawą o OZE do