Wpis z mikrobloga

#gothic #zeglarzeburz #dziejekhorinis #kronikimyrtany

Stan "Żeglarzy burz" (pisze Drathar):
siedzieć cicho źle, pokazywać coś źle bo za mało i ludzie chcą więcej i więcej. Czasami żałuję że tak wcześnie ogłosiliśmy naszego moda, bo teraz narosła jakaś wielka presja która skutecznie odbiera nam jakikolwiek fun z produkcji. Poza tym od dłuższego czasu mamy dość ciężki okres i naprawdę trudno nam znaleźć czas żeby siedzieć nad żeglarzami jak kiedyś. Mamy pracę, swoje obowiązki i problemy. Ja czasami wracając z pracy nie mam na nic siły i ochoty, a są tygodnie że pracuję codziennie czasem po 13-14 godzin i tracenie czasu na moda to ostatnia rzecz jaką chcę robić, kiedy mogę ten czas poświęcić dziewczynie czy po prostu sobie odpocząć. Poza tym Żeglarze to nie jedyny projekt nad którym pracuję. Pomagam przy kilku modach do Skyrima gdzie robię grafiki koncepcyjne, powolutku piszę dokument projektowy pod własny duży lore friendly mod (tak samo zajmuję się konceptami, ogarniam ludzi ze skyrimowego community do pomocy i konsultacji przy lore), a sami Żeglarze nie są jedynym gothicowym projektem którym się obecnie zajmuję. I szczerze w tej chwili to nad czym pracuję sprawia mi o wiele większą radość niż ŻB od długiego czasu, zwłaszcza, że prace nad tym niezapowiedzianym projektem idą znacznie sprawniej, szybciej i płynniej niż przy ŻB kiedykolwiek. Jestem po ludzku zmęczony i zniechęcony Żeglarzami w tej chwili i często zmuszam się, żeby napisać jakiegoś questa, dialogi czy usiąść do vobowania. Niepotrzebnie tak szybko wyskoczyliśmy z zapowiedzią, w momencie kiedy kilkukrotnie koncepcja moda całkowicie się zmieniała, a projekt rozrósł się do rozmiarów KM, a my we dwóch ogarniamy to wszystko sami. I sami sobie nałożyliśmy presję, bo teraz ludzie oczekują cudów i raportów, najlepiej w formie filmu na yt kiedy my nie mamy czasu dla samych siebie. Siedzimy cicho, bo chcemy w spokoju dłubać przy modzie, mimo, że prace idą bardzo powoli
i żeby nie było teraz niedopowiedzeń, że hurr żeglarze nie wyjdom, oszukujom, zuodzieje tak jak dzieje durr! Wyjdą, bo to ogromny mod z ogromnym potencjałem. Ale prace będą szły powoli, bo musimy w jakiś sposób znaleźć na nową tą motywację i płomień pasji który mieliśmy na samym początku. A to trudne, kiedy co chwila życie kopie cię w dupę, jesteś zmęczony jak wół i nie masz siły rano wstawać z łóżka, zastanawiasz się czy jest sens w ogóle cokolwiek robić, bo ciągle i tak będzie za mało. Od dłuższego czasu chciałem wyrzygać to co myślę, a to ostanie zamieszanie z Dziejami chyba mi w tym pomogło. Niestety w tej chwili community będzie patrzyło na nas przez pryzmat sukcesu Kronik i porażki Dziejów, co jest podwójnie ciężkie, bo mamy teraz kolejną presję. Z jednej strony ludzie będą oczekiwać molocha który będzie dorównywał, albo przebijał Kroniki, a z drugiej będziemy #!$%@? za ciszę, czy każdy screen czy koncept, opowiadanie który zrobię/napiszę jako "dziejowanie" i zarzucanie nam, że jak oni #!$%@? robimy i mydlimy oczy udając że coś mamy. Bardzo chciałbym pokazać Wam gameplay, ale też nie chcę wysrać się z tego co jest największym atutem naszego projektu na ten moment, czyli świata, który jest jednym z najlepiej wykonanych światów do Gothica. I chce, żeby zrobił wielkie wrażenie kiedy wrzucimy coś przed premierą i w końcu zobaczycie wszystko co planowaliśmy już ingame
ale w tej chwili widzę światełko, a nawet jebutne światło w tunelu, bo poznałem osoby które mają tą samą zajawkę jak ja z Paradoxalem kiedyś, poza tym mają kontakty, które w ogromnym stopniu ułatwiłyby pracę nad ŻB w przyszłości i co najważniejsze mają chęci do pomocy. I z takimi ludźmi wiem, że uda nam się doprowadzić projekt do końca, a Wy będziecie mogli przeżyć ogromną przygodę na Khelen i nie tylko na Khelen
także pamiętajcie, świat Gothica jest wielki, większy niż się spodziewacie, my wracamy do dłubania, a Wy wyczekujcie kolejnych informacji, albo zadawajcie pytania bo zawsze z chęcią odpowiem na te ciekawe i sensowne

Powiem jasno, nie spodziewajcie się szybko żadnych informacji. Robimy kiedy mamy czas, nie będzie spinania się bo ktoś chce na już screenów czy filmów. Jak ktoś nie chce, nie musi czekać na moda. Poza tym jak pisałem nasza uwaga jest teraz skupiona gdzie indziej, co nie znaczy że nie warto czekać. Warto, oj warto bo chyba nikt nie spodziewa się tego co nadchodzi

Skopiowane z discorda https://discord.gg/SR6EhXm
Panjanpan - #gothic #zeglarzeburz #dziejekhorinis #kronikimyrtany

Stan "Żeglarzy bur...
  • 5
  • Odpowiedz
siedzieć cicho źle, pokazywać coś źle bo za mało i ludzie chcą więcej i więcej


@Panjanpan: To musi być bardzo młody człowiek, przecież to oczywiste, że tak jest. Nie można obrażać się na konia, że jest koniem. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Panjanpan: O ile Dzieje Khorinis to po prostu projekt upadły, to Żeglarzy Burz nazwałbym fake modem - ktoś coś tam kiedyś może robił, ale teraz już tylko udaje. Chyba znowu potrzebny jest EmerytArmii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@vanbolko: oni przynajmniej kasy od patronów nie ciągną i nie robią takiego szumu medialnego. Jak będzie to fajnie, jak nie będzie to każdy zapomni, że był tworzony.
  • Odpowiedz
  • 0
@cooles: najlepiej jest siedzieć cicho i nic nie mówić, że coś się tworzy. Podobnie z Kronikami 2.0, zapowiedzieli za wcześnie i teraz będzie nieskończone czekanie, bo w tym roku na pewno się nie pojawi (tak mówią twórcy).
  • Odpowiedz
@Panjanpan: Z tym, że autor uważa, że robi coś zajebistego i pewnie nie mówienie o tym bardzo go męczy psychicznie. Więc jednocześnie pokazuj swoje dzieło, mówi o nim, ale nie chce żeby go ktoś oceniał i oczekiwał od niego więcej. Straszna matnia, nie sądzę by sobie z nią rozsądnie poradził.
  • Odpowiedz