Wpis z mikrobloga

@hellyea: ja to mieso którego zdjęcie wstawiłem wyżej kupiłem w Lidlu. Co prawda w Lidlu w Anglii a tutaj szczerze mówiąc mięso w Lidlu jest lepsze od mięsa w Tesco. To jest polędwica ( fillet steaks ) dwie sztuki po 170gr każda za 9.99£ jakieś 53zl?
Też mają sirlion czy też ribeye 228gr i są chyba po 8£ za dwie sztuki. Cenowo nie jest źle a jakość jest dość wysoka.
@regent21: nie jest źle. W Biedrze też bywała polędwica, ale nie pamiętam dokładnej ceny.
Jeśli mam być szczera, to nie tak rzadko zdarzyło mi się, że w knajpach z fancy stekami dostawałam zły stopień wysmażenia i/lub mięso mocno gumowe (,) nie ma więc reguły.
@regent2 odnosząc się do Twoich poprzednich komentarzy… no to nie. Mięso krowy mlecznej nawet i 15 letniej może być pyszne i uwierz mi że obecnie trend i popyt na to w restauracjach z Michelina jest coraz większy. Oczywiście nie mówię że wagyu i kobe jest beeee. To naprawdę wspaniały kawałek mięsa ale teź bym go nie przeceniał bo pod względem intensywności smaku jadłem czasami lepsze i tańsze kawałki. Trzeba również wspomnieć że
@WpiszKogosLogin: Jak masz blisko auchana to nieco drożej niż mięcho niewiadomego pochodzenia z biedry i lidla są steki z limousine. Moim zdaniem warto dołożyć choćby żeby porównać.
Natomiast beka z typów którzy mówią że to #!$%@? mięso bo 10x droższe wagyu jest lepsze xDDD Elektroda wiecznie żywa
@WpiszKogosLogin nie dlaczego. Opis jest długi ale czynności masz kilka kilku minutowych.
- zakupienie mięsa
- odpakowanie go
-osuszenie wstępne
-zostawienie w lodówce
-sól / tłuszcz / pieprz
- smażenie
- resetowanie minimum to połowa czasu smażenia, najlepiej tyle ile smażony był
- jedzenie

No ale tak czy siak to smacznego no i powodzenia w dalszych próbach ()
@WpiszKogosLogin najlepiej brać antrykot, który ma dużo cienkich przerostow tłuszczu. I najlepiej sezonowany na sucho. To ma znaczenie. Takie kawałki to tak na medium najlepiej. Im wyższa klasa mięsa tym surowsze można robić. Ale te średniej klasy to się potrafią medium rare ciągnąć. Polecam spróbować antrykot z kością z makro z ich lodówki do suchego sezonowania. Całkiem spoko opcja. Grubość 2,5 cm optymalnie.