Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem, że nie każdy zarabia tyle, ile „powinien” ale jak myślę o ludziach gorzej wykształconych, z mniejszym doświadczeniem, pracujących wolniej i mniej dokładnej, którzy zarabiają dużo więcej tylko dla tego, że "im się udało" to mi zwyczajnie smutno.

A powodów takiego stanu rzeczy jest wiele - np. mieszkają w innej części województwa, zatrudnili się w krytycznym momencie firmy przez co wynegocjowali wysoką stawkę, znajomi wkręcili ich w fajne stanowiska na początku kariery przez co nie musieli bujać się po januszexach i tak dalej…

Zresztą – nie bez powodu większość firm ma TAJEMNICĘ zarobków i nawet grozi zwolnieniem, jeśli ujawni się je komukolwiek – w jednej firmie powiedzieli, że nawet rodzicom nie powinienem mówić bo kiedyś ktoś powiedział mamie, ona swojej koleżance a syn tej koleżanki pracował w tej samej firmie za dużo niższą stawkę więc tego, który się wygadał zwolnili/nie przedłużyli umowy.
Polska to rak, gdzie dwie osoby na tym samym stanowisku robiące to samo mogą zarabiać nawet 2-3 razy więcej/mniej od siebie…

#pracbaza #praca #inflacja #finanse #zarobki #polska #polityka #gospodarka #ekonomia
PakaBaka - Ja rozumiem, że nie każdy zarabia tyle, ile „powinien” ale jak myślę o lud...

źródło: 15635578015754 (1)

Pobierz
  • 5
A powodów takiego stanu rzeczy jest wiele - np. mieszkają w innej części województwa, zatrudnili się w krytycznym momencie firmy przez co wynegocjowali wysoką stawkę, znajomi wkręcili ich w fajne stanowiska na początku kariery przez co nie musieli bujać się po januszexach i tak dalej…


@PakaBaka: Życie nie jest sprawiedliwe, na jednego programistę full remote z fakturkami 30k w trzech etatach naraz (1h max dziennie w każdym) przypadnie kilku ludzi, który