Wpis z mikrobloga

uszanowanie mirki. kupiłem sobie bluzę z USA i zastanawiam się czy będę musiał dopłacić jeszcze jakiś VAT lub cło? Sama bluza kosztowała 100 dolarów ale po wybraniu wysyłki do Polski wyszło 595 zł - nieco więcej niż według kursu. Czy możliwe że tutaj już zapłaciłem ten podatek przy wyborze polskich warunków. Przy finalizacji dostałem informację “no taxes or duties are expected”. jesli mialbym również coś dopłacać to tylko od wartosci przedmiotu czy od totala z wysyłką włącznie ? #usa #vat #zakupyzusa
peiger - uszanowanie mirki. kupiłem sobie bluzę z USA i zastanawiam się czy będę musi...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 7
@peiger: skoro taxes masz 0,00 to raczej spodziewałabym się oclenia. W przeliczeniu na złotówki mogło wyjść więcej, bo spread jakiś zrypany
@peiger: w razie czego przygotuj się na kontrolę. Wydruk dokumentu od opłaty plus jakiegoś "paragonu" czy tego screena z rozbiciem kosztów

Mojemu chłopu tak kiedyś wybebeszyli paczkę, musiał dosłać dowody zakupu, a potem jeszcze raz opłacić wysyłkę, bo jak rozwalili paczkę i ją potem zakleili to etykieta wysyłkowa od siebie, ale odbiorco płać. Bareja by tego nie wymyślił