Wpis z mikrobloga

@Indoktrynator: śmiem podejrzewać, że więcej Polaków wierzy w horoskop niż egzorcyzmy.

przynajmniej tych 40+)


z 95% wyborców konfy jest poniżej 40, więc Bosak jest sądzony oczami ludzi w dużej mierze niewierzących i wierzących "w coś" bez przywiązania do wyznania
@hermie-crab Nawet ateistyczni Czesi wierzą w dużej mierze w horoskopy i inne magicznie zjawiska. ( ͡º ͜ʖ͡º) A co do Konfederacji to jest to faktycznie paradoks, że zarząd partii jest bardziej konserwatywny niż jej członkowie oraz zdecydowana większość ich wyborców.
@cordianss:

Przedostatni akapit tej wypowiedzi.

"Oczywiście ta interpretacja może spotkać się z krytyką – jest oparta na pewnym abstrakcyjnym modelu istnienia istot wolnych poza czasem. Jednak jest to chyba najlepszy model, jaki udało się przez wieki wypracować chrześcijańskiej teologii."

Moim zdaniem nie jest to "najlepszy" model, Kosciol tego tez w ten sposob nie uznaje.

Cala ta wypowiedz, nie zakladajac niewiedzy i zlych intencji autora, jest pelna, hmm, uproszczen. Opiera sie na
@ZielonaOdnowa: Uproszczę to na język fizyki, jeżeli człowiek istnieje w 4-5 wymiarze, a anioł na przykład w 7, to dla nas jest on poza czasem i materią. Tak samo dla dwuwymiarowego rysunku my jesteśmy tymi, którzy są, bo istniejemy w każdej części przestrzeni dwuwymiarowej istoty.
Idąc dalej, Bóg może być istotą wyżej wymiarową i dla niego anioł, który jest poza czasem ma swój początek, a sam Bóg tego początku nie ma.
@cordianss: to co przytaczasz teraz to juz zwyczajne konfabulacje, bez zadnego odniesienia w teologii kosciola, zwykle #!$%@? na podstawie jakichs wlasnych przemyslen, albo podszepty szatana( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja wiem ze masz wielka potrzebe udowodnienia ze masz racje a ja sie myle a mnie juz mocno znudzil schemat tej dyskusji ktory polega na tym ze znajdujesz sobie jakis cytat na randomowych stronach i chcesz zebym sie do
@cordianss: niech Ci bedzie, z tym ze mam wrazenie ze w trakcie tej dyskusji co najmniej ze trzy razy zmieniles zdanie na ten temat ;D Ciesze sie ze udalo mi wie nakierowac Cie na sluszna droge, teraz troche poczytaj, czegos sensownego, najlepiej zatwierdzonego przez Dykasterie Nauki Wiary, a nie randomowe cytaty z neta, i za jakis czas pewnie bedziesz w stanie zrozumiec jak bardzo sens wypowiedzi zmienia sie kiedy dodamy tam
@ZielonaOdnowa: Czas, czasoprzestrzeń to są dla mnie pojęcia związane z naszym światem. Bóg i anioł jest poza nim, ale nie znamy do końca relacji w jakiej jest anioł i Bóg. Dla Boga anioł może mieć początek w pozaczasowości, ale z naszej perspektywy oba te byty istniały zanim "nasz czas" powstał, więc są poza nim.
@ZielonaOdnowa: Demony nie zostały stworzone, to są dusze zginiętych w potopie i nie tylko. Biblia nie wyjaśnia tego wprost np. czy Goliat stał się demonem albo czy i kiedy zaczęli się kurczyć albo jakim cudem Nemrod jest jednocześnie jednym z nich jak i synem Kusza a Kusz (murzyn) był czystym genetycznie człowiekiem od Noego xD Szósty rozdział Ks Rodzaju mówi o tym wprost a dopowiadają resztę księgi z kanonu Etiopskiego. Świat
@cordianss: tak jak wyzej kolega @Skorvez_957_ napisal sie konczy jak nie slucha sie wykladni Kosciola tylko ciemniaki sie biora za czytanie bibli i sobie interpretuja po swojemu zamiast korzystac z wielowiekowego dorobku Kosciola Katolickiego w probach zrozumienia Boga i swiata jakim nas obdarzyl.
@officer_K: I za to u mnie Bosak ma jedynego plusa że nie straszy choć raz piekłem w przeciwieństwie do reszty, kogo kiedyś nie czytałem każdy mówi że cyrograf jest tragedią choć tak na prawdę z jednej strony cyrografy są ważne a z drugiej strony prawdziwym cyrograf z diabłem podpisuje morderca, pedofil czy psychopata niszczący psychikę innych dzieci a nie dzieci które robią coś dla zabawy. Nie róbmy z Boga czy z
@ZielonaOdnowa: jeśli coś wyraźnie napisane to ma większą wartość niż interpretacja papieża randoma z X wieku i nie chodzi o wiarę czy nie wiarę a o źródło. Skąd KRK wziął sobie chrzczenie niemowląt skoro w NT chrzczono dorosłych jak dzisiejsi Baptyści i nikt nie traktował chrztu jako ratunku przed śmiercią wieczną a symboliczny wstęp do nowego życia. Już nie mówiąc o takich funkcjach jak kardynał, kleryk czy papież w NT był
@Skorvez_957_: Kościoł Katolicki od wiekow bada dostepne nam zrodla i na ich podstawie opracowuje spojna wizje otaczajacej nas rzeczywistości z punktu widzenia religii. Czlowiek nie moze pojac calosci Bozego zamyslu, przynajmniej nie przy pomocy dostępnych w tym zyciu zmyslow i mozliwosci umyslu, jednak pozostane przy tym ze wielowiekowa praca Kosciola owocuje bardziej zblizonym do prawdy obrazem niz oparte na prostackich interpretacjach rewelacje próbujące obalic ten dorobek.