Wpis z mikrobloga

@PrankmeisterXD: ten wpis o aniolach? Postaram sie krotko.
Kojarzysz jakimi slowami zwrocil sie Bog do Mojrzesza objawiajac mu sie pod postacia krzewu gorejacego?
"Jestem ktory Jestem" Te slowa mowia ze to ten sam byt ktory zwracal sie do Abrahama czy obserwuje nas, dokladnie ten, on caly czas jest, niezmienny i poza czy ponad czasem, absolut, doskonaly i niezmienny. Jest, nie byl i bedzie tylko Jest. I tylko On.
Anioly czy Demony
@ZielonaOdnowa Zrobiłem research i jasno z niego wynika, że aniołowie są poza czasem, a twój argument o przemianie jest inwalidą, bo żadnej przemiany u aniołów nie było, to były decyzje definitywne i poza czasowe, dlatego ani anioł nie może upaść, ani szatan się nawrócić.
@ZielonaOdnowa:

https://pl.aleteia.org/2022/06/01/jak-nie-dziala-aniol-stroz-obalamy-mity-o-energiach-czy-reinkarnacji/

"Zupełnie inaczej rzecz ma się w świecie duchowym, który rozgrywa się poza czasem. W świecie aniołów decyzje podjęte jeden raz pozostają takimi na wieczność, dlatego pytanie o to, czy szatan się nawróci jest bezpodstawne. Jego wybór jest ostateczny i definitywny, bo dokonany został poza czasem."

https://www.figurkidekoracyjne.pl/blog

"Anioły funkcjonują poza naszym czasem linearnym. Dlatego na nic nie czekają. "

http://www.nspj.com.pl/artykuly/katechezy/114.html

"Anioły żyją poza czasem i miejscem, co pozwala Im działać
@cordianss: sprawdz sobie termin "Aevum", w przytoczonych przez Ciebie cytatach ewidentnie autorzy go "przeceniaja" i sprowadzaja bardzo blisko wiecznosci (aeternitas).

No ale jesli Bosak tez korzysta ze zrodel podobnych do tych przytoczonych, jak blogi o figurkach dekoracyjnych, to nic dziwnego ze plecie bzdury.


Teologowie scholastyczni (Albert Wielki, Tomasz z Akwinu, Bonawentura, Robert Kilwardby) rozważali pewną „hipotezę teologiczną” nazywaną aevum. Terminem tym określono tryb istnienia doświadczany przez aniołów i przez świętych w
@ZielonaOdnowa: Wykonujesz solidne fikołki, pozaczasowość nie jest przymiotem boskim, przecież człowiek też będzie poza czasem, gdy umrze. Aevum to też rodzaj pozaczasowości.

Są trzy zbiory:
A - tam gdzie jest Bóg
B - czasoprzestrzeń
C - reszta

Ja postrzegam pozaczasowość jako A i C, a ty próbujesz wmówić mi, że to tylko A.
@cordianss: sam bredzisz, mozecie sobie z Bosakiem wierzyc w co chcecie, poprostu nie miesci sie to w pojeciu wiary katolickiej bo jest niespojne z nauka Kosciola, cieszcie sie ze odszczepiencow juz sie nie pali i tyle.

Kosciol Katolicki mowi jasno i zgodnie z logikom, przycytuje powyzej juz uzyty fragment.

"Wszystko, co miało swój początek, istnieje w czasie. Nie dotyczy to jedynie Boga."
A przypisywanie przymiotow boskich stworzeniom to balwochwalstwo. I na
@hermie-crab Też jestem ateistą, ale wciąż upadłe anioły i egzorcyzmy to bardziej część wierzeń w religii katolickiej, zresztą dosyć powszecha u wierzących katolików. Równie dobrze mógłby to napisać jakiś katolicki ksiądz albo wygłosić na kazaniu. Religia ma to do siebie, że nawet racjonalnie myślący człowiek ma klapki na oczach gdy przychodzi mu do rozważań na temat własnej wiary. Taka autocenzura. To co napisał Bosak jest oczywiście wg mnie bzdurą, ale nie napisał