Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakie są obecnie zarobki jako świeży FO, doświadczony FO, świeży kapitan, doświadczony kapitan w bazach polskich i ogólnie w Europie? Tylko pls bez rozbijania na poszczególne składniki, najlepiej rocznie albo średniomiesięcznie z uwzględnieniem typu umowy, o ile gdzieś się lata inaczej niż na b2b (?). Mam aktualnego PPL(A), trochę dodatkowego nalotu, zrobiony angielski, vfr nighta i kiedyś sprawdzałem czy mam 1. klasę i chciałem się dowiedzieć czy dźwignąłbym finansowo przenosiny do latania zawodowego. A może dałoby radę pół roku robić w swojej obecnej na kontrakt (to mogę spróbować załatwić) i potem pół roku poinstruktorzyć dla funu?

#lotnictwo #latanie #samoloty #pilot #piloci #atpl trochę #zarobki #pracbaza i obecnie #korposwiat



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: heracinsky
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: pytanie trochę w stylu „ile kosztuje mieszkanie”. FO i kapitanowie mają ogólnie podobne pieniądze zarówno jak są początkujący oraz jak już mają doświadczenie. Prawdziwy przeskok hajsu jest właśnie pomiędzy tymi funkcjami. Ewentualne dorabianie sobie itd. to już jako instruktor lub egzaminator w linii. co może się trafić nawet i dla FO, bo rzeczywiście znam takich 2. A hajs to tak od 2.5 do 4.5 k euro dla FO na
  • Odpowiedz