Wpis z mikrobloga

#pracait

Polski programista jest wtórny do bólu.

Nauczyć się jakiegoś Rusta, Golangu, Scali, Ruby?

Nie, #!$%@?, lecimy w Javę i JavaScript xD

Python i C# to już dev egzotyczny w Polsce xD

Pewnie golang i Rust nie mają tutoriali na jutube, stąd niemoc Polaków w tych językach.
  • 19
@karetpoker: a dużo tych prac np. dla Ruby jest? Znajomi z dużym expem to już szukają za granicą bo nie ma nic ciekawego w Polsce ( w sumie pracy nie ma). A już nie mówiąc o juniorach. Kiedyś mieliśmy backend w ROR ale został przepisany na jave ze względu na dostęp ludzi i performance itd.
@karetpoker: większość kodu który jest produkowany to JS lub Java. W praktyce nie widziałem jeszcze w firmie nikogo kto by klepał np. Pythona do czegoś innego niż automatyzacja testów. C# gdzieniegdzie jest jeszcze używany, ale to tylko plotka ( ͡º ͜ʖ͡º)
@peoplearestrange: ja nie jestem backend dev. Backend w ROR był napisany przez "zagranicę" bo to startup a wtedy było to modne aby mieć backend w ROR. W Polsce nadal był rozwijany w ROR ale przez słabych dev. bo brak expa. Firma w pewnym momencie rozrosła się na tyle, że te problemy przeszkadzały. Ludzie na górze zarządzili przepisanie tego na JAVA ( aby poprawić performance ) bo mają ludzi i doświadczonych ludzi
@acpiorundc: czyli ktos powinien twoim zdaniem byc dobrym samarytaninem i wylozyc gruba pege aby ludzie sobie podskillowali, a potem zapewnie #!$%@? robic dla zagranicy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) dobrze ze kuce siedza w piwnicy i pisza kod, a nie zarzadzaja. A góra jak zwykle z rigczem
@peoplearestrange: ja uważam, że nie ma znaczenia fency język, ma zarabiać hajs. HAJS się liczy a czy to będzie napisane w C, PHP, ROR, assembler to nie ma znaczenia. A hajs jest w JAVA dla biznesu ( dużo dobrych ludzi, dużo opcji ) więc samo się nasuwa.
@karetpoker: Wsadź se w dupę ten Golang, wygląda jak gówno. Zaliczam go do tej samej kategorii gówna co Python i Ruby - niewiele się różnią xD Prawie to samo. Nawet jakbym przeczytał 1 mln książek o Golang i 10 mln materiałów na YouTube obejrzał, to i tak nie chciałbym w tym pracować nawet za 100 mln miesięcznie. Wolałbym w PHP za darmo robić. Jednak języki takie jak Java, C#, JavaScript, TypeScript,
@karetpoker: Jak nie jak tak. Za to te, co wymieniłeś ze składni wyglądają prawie jak #!$%@? Lua Script co 15 lat temu w tym gównie programowałem mody do gry Landwirtschafts Simulator, takie to są języki xD W ogóle Python xD Przecież to jest tak zamulony język, że nawet nie ma co do Java porównywać.