Wpis z mikrobloga

Niedługo braknie mi przedmiotów w pokoju do przerobienia ich w trójwymiarowe modele.

Następny z takich łatwiejszych to chyba będzie PC, monitor, albo któryś z peryferiów (mam chrapkę na klawiaturę).

Inne projekty z tego weekendu (oprócz pokoju, które męczę od dawna i co jakiś czas coś tam dorabiam):

http://imgur.com/a/0qaF4


Powoli zaczynam robić biblioteczkę swoich modeli i będą czekać na jakiś większy projekt. A może kiedyś namówię kumpla na zrobienie jakiejś gry i będę miał już parę modeli gotowych ^^

Pobierz
źródło: comment_0dqT1ohpOqKzkl5j1WWH3RDoKEWO79L8.jpg
  • 10
@Manegok: Interesuje się grafiką od dawna, ale 3d zacząłem się uczyć poważniej w poprzednim semestrze (czyli tak na poważnie pół roku).

@beeper: wychodzę z założenia, że dopracowywanie jednego modelu nie nauczy mnie tyle, co zrobienie wielu przedmiotów. Dlaczego tak myślę? Bo każdy następny przedmiot robię z większą wiedzą i często zdarza się, że potrzebuję nowej 'techniki', więc się uczę czegoś nowego. Wiem, że to może być mylne założenie i rozumiem
@sirgorn: Model pod render i mowisz że będzie się nadawał do gry ;)?

HP to dopiero pierwszy krok :p...

To ,że całość jest wyskalowana x8 to nic nie zmienia :p.. Ważne żeby proporcje się zgadzały.
@Gorion103: no jakby np. gra polegała na myciu zębów i to byłby główny przedmiot powinien być szczegółowy ^^ (bez subsurfa ma troszkę mniej niż 1k ścian i dałoby się zmniejszyć ich ilość) - szczerze to nie mam pojęcia jeszcze o tym jak siatka powinna wyglądać do gier i na ile ścianek mógłbym sobie pozwolić przy takim modelu i pewnie większość elementów jest oszukiwana przez bump mapy (czego się teraz uczę) itp
@sirgorn: HP-High Poly.

Zazwyczaj z High Poly bake-uje się detale(normale, AO) do Low Poly.

Ale przy robieniu modeli pod rendery też normale/bump jest ważny. Chyba że jeden obiekt ma mieć 10M polygonow :).
@Gorion103: No to był pierwszy projekt, gdzie użyłem własnej bump mapy zrobionej w PSie, także powoli się uczę - teraz częściej będę z tego korzystać;)

Coś z tym pieczeniem mi się kojarzy, chyba coś kiedyś widziałem o tym.