Wpis z mikrobloga

jeśli jeździcie z podejrzeniem złamanego palca czy stłuczonym łokciem na sor to tfu wam w ryje i właśnie to wy jesteście powodem dla którego ktoś z poważnymi akcjami zagrażającymi życiu czeka po parę godzin


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: miałem atak kolki nerkowej oraz gorączkę, co było wskazaniem, że może dojść do urosepsy, która jest zagrożeniem życia. Pojechał sam na SOR. Czekałem kilka godzin, dali mi receptę i do domu, i też poprosili, że następnym
bregath - >jeśli jeździcie z podejrzeniem złamanego palca czy stłuczonym łokciem na s...

źródło: proxy-image

Pobierz
@Cinoski: W kwietniu zawiozłem tatę na SOR z podejrzeniem zakrzepicy (napuchnięta, sina i twarda noga). Zanim chłop na SORze wziął się do roboty to se poczekał z dwie godziny, po czym nawrzeszczał na mojego tatę, że po co przyjechał, że tu się ludzi ratuje, a nie z takimi pierdołami... Dopiero, jak mu tata powiedział "to dzwoń od razu po karawan", to poszedł do jakiejś innej lekarki i go wzięli na badanie
@mun88 wszytko zależy od szpitala. Stacje pogotowia ratunkowego są wyjęte spod szpitali. Nie ma pierwszeństwa pacjent który został przywieziony pogotowiem z złamaną rękę niż ten z ulicy ale z złamaną nogą - wyższa szkoła jazdy....
@WUJICO pogotowie reaguje na stany zagrożenia życia i zdrowia które są NAGŁE. W tym przypadku stan rozwijał się tydzień. Ktoś przepisał te antybiotyki... Ta sama przychodnia może kogoś przysłać na wizytę domową... Przychodzi pielęgniarka z zleceniem podaje magiczne kroplówki...( ͡º ͜ʖ͡º) (pielęgniarka też może zbadać, podać leki i przepisać na receptę.... ) Pobiera krew na badanie aby reagować. Problem jest taki że nie wymagamy od lekarzy POZ
@bregath akurat trafiłeś na piękny przypadek gdzie interes mi si się kręcić ( ͡º ͜ʖ͡º)
Lekarz POZ/Nocnej nie będę się męczył odbijam piłkę dalej... Dlaczego bo może. Nikt tego nie zweryfikuje. Do momentu kiedy nie ma skargi nie ma sprawy....
Placisz-wymagasz to masz
@maajkelloo: tylko na triage też trzeba poczekać i ludzie przywiezieni przez karetki trafiają do klasyfikacji szybciej niż tacy, którzy przyszli o własnych siłach. Można na tym godziny zyskać
jeśli jeździcie z podejrzeniem złamanego palca czy stłuczonym łokciem na sor to tfu wam w ryje


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: na nocnej opiece nie robia zdjec rentgenowskich i nie zakladaja gipsu.
Normalnie na SOR w szpitalu jest triaz i nikt nikomu nie zabiera miejsca. Po prostu ci, ktorych zycie nie jest zagrozone czekaja dluzej.

Z drugiej strony sprobuj sie w dzien zarejestrowac do chirurga, ortopedy itd, tak zeby jeszcze tego samego dnia zrobil rentgena
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol

@soltysek @L3stat jeśli jeździcie z podejrzeniem złamanego palca czy stłuczonym łokciem na sor to tfu wam w ryje i właśnie to wy jesteście powodem dla którego ktoś z poważnymi akcjami zagrażającymi życiu czeka po parę godzin


Ręce opadają, jak czytam jak oderwani od rzeczywistości są ludzie xD

Czy ty naprawdę myślisz, że ktoś z zagrożeniem życia będzie czekał, bo ktoś inny ze złamaniem przyjechał? "Przepraszam, musi pan czekać z nożem w
Po 7 godzinach czekania na sorze przyjęli do szpitala mamę różowej po zawale ze znaczną niepełnosprawnością.

Przestaje mnie dziwić popularność znachorów.


@Cinoski: po co jechaliscie na SOR zamiast zadzzwonic na karetke ?